Godnie reprezentowali gminę Debrzno w Czechach22.06.2022r.
W dniach 17-19 czerwca piłkarze rocznika 2011 (i młodsi) MKS-u Debrzno jako reprezentanci naszej gminy uczestniczyli w miejscowości Frydlant w Czechach w Turnieju Miast Frydlandzkich. Drużyna znad Debrzynki mimo problemów, które zaistniały na samym starcie, pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie, zajmując w gronie ośmiu zespołów wysokie trzecie miejsce!

Ekipa pierwotnie miała liczyć ośmiu zawodników, jednak tuż przed wyjazdem dwóch z nich rozchorowało się, a na domiar złego w przeddzień wyprawy poważnej kontuzji doznał w trakcie ligowego meczu seniorów MKS-u trener Norbert Mucha i również nie mógł udać się za naszą południową granicę. W tej sytuacji całkowita odpowiedzialność za opiekę nad piłkarzami oraz kwestie sportowe spoczywała na rodzicach, czyli Rafale Litwiniuku i Tomaszu Osięglewskim, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy za doskonałe sprostanie zadaniu.

Stawkę drużyn podzielono na dwie grupy, Pojedyncze mecze trwały 2 razy 15 minut, co wobec dokuczliwego upału stanowiło nie lada wyzwanie. Ponieważ graliśmy całe zawody w osłabieniu spotkania z udziałem debrznian toczyły się w formule sześcioosobowych składów po obu stronach tak, aby wyrównać szanse. Zrezygnowano również z fazy ćwierćfinałowej na rzecz automatycznego awansu dwóch czołowych zespołów z grup do najlepszej czwórki.

Debrznianie zaczęli imprezę od rozgromienia 16:0 rówieśników z Mieroszowa, a gole zdobywali wszyscy (!) zawodnicy, czyli Michał Bieszczad (5), Piotr Pałubicki (5), Antoni Litwiniuk 3 oraz Nikodem Lisowski, Franciszek Osięglewski i Filip Szczepański po 1. W drugiej potyczce wygraliśmy 5:3 z drugim teamem gospodarzy (Frydlant B) po bramach Pałubickiego (3), Bieszczada i Litwiniuka (po 1), a pierwszą lokatę w grupie przypieczętowaliśmy wygraną 4:3 z drużyną z Niemiec Friedland-Niedersachsen 4:3 (cztery trafienia Bieszczada!). Półfinał należał zdecydowanie do przeciwników z Friedland - Mecklenburg (0:9...), lecz szybko debrznianie powetowali sobie to niepowodzenie, wygrywając w boju o trzecią lokatę ponownie z Friedland - Niedersachsen, tym razem 3:2 (gole: Pałubicki 2, Bieszczad).

To było pożyteczne doświadczenie sportowe, turystyczne i w ogóle życiowe dla naszej młodzieży, ciekawa przygoda na koniec sezonu piłkarskiego. Dodajmy, iż turniej wygrali futboliści z Korfantowa, a dla porządku przedstawiamy oficjalną klasyfikację na kolejnych miejscach: 2. Friedland - Mecklenburg, 3. Debrzno, 4. Friedland - Niedersachsen, 5. Mirosławiec, 6. Frydlant B, 7. Frydlant A, 8. Mieroszów.