Problemy kadrowe przed meczem z Gryfem II 12.05.2022r.
W sobotę 14 maja 2022 r. o godz.17.00 seniorzy MKS-u Debrzno podejmą na Stadionie Miejskim w potyczce o punkty w klasie okręgowej ekipę rezerw czwartoligowego Gryfa Słupsk. Jakkolwiek patrząc jedynie na tabelę rozgrywek okręgówki za faworyta tej konfrontacji uchodzą Czerwono-Niebiescy znad Debrzynki, to zdobycie kompletu punktów przez podopiecznych Pawła Władyczaka nie musi być wcale łatwe. Wszystko z powodu licznych kłopotów ze skompletowaniem kadry na zaplanowane pojutrze zawody.

Po pierwsze zabraknie na boisku ukaranego czerwoną kartką w spotkaniu z Doliną Gałąźnia Wielka Michała Kawczaka. Ponadto wykluczony jest występ kontuzjowanych Bartłomieja Licy i Wojciecha Marca, przy czym w przypadku tego pierwszego wielce prawdopodobna jest dłuższa pauza. Mocno niepewny jest występ Krzysztofa Szawarniaka (uraz mięśniowy), a przedwcześnie murawę w Niepoględziu opuścił również Błażej Borucki, co stawia pod delikatnym znakiem zapytania jego grę przeciw słupszczanom. Jak widać lista nieobecnych oraz tych, co do których istnieje spora niepewność w kwestii gry w najbliższym meczu, jest pokaźna, szczególnie biorąc pod uwagę dość wątły wiosną wybór, jakim dysponuje Władyczak. Na szczęście wracają do protokołu trzej zawodnicy, którzy z różnych powodów nie zagrali przeciwko Dolinie, a więc Norbert Mucha, Sebastian Stalka i Krystian Szostek, co na pewno choćby częściowo zniweluje wspomniane wyżej straty.

Cóż, z przeciwnościami losu należy sobie radzić w każdej sytuacji, zatem my niezmiennie liczymy na wielokrotnie pokazywany w tej kampanii przez debrznian charakter i zażartą walkę o trzy punkty. Jesienią gładko poradziliśmy sobie na ul. Zielonej w Słupsku (4:0), rozgrywając jedno z najlepszych spotkań w tamtym okresie. Wówczas drużynę Gryfa II prowadził Paweł Kryszałowicz, obecnie jest za nią odpowiedzialny Krzysztof Muller, wcześniej przez długie lata szkoleniowiec (z sukcesami!) juniorów Olimpijczyka Kwakowo.

14 maja obejrzymy dopiero czwarty mecz w historii kontaktów MKS-u z Gryfem II, ale ciekawostką jest fakt (pamiętany pewnie jedynie przez najstarszych kibiców futbolu w Grodzie Dzika), że w sierpniu 1983 roku, na inaugurację premierowego (i zarazem jednego z dwóch zaledwie) sezonów w klasie okręgowej poprzednika emkaesiaków, czyli Żagla, debrznianie przegrali u siebie z Gryfem II Słupsk 1:2, a pierwsze trafienie na tym szczeblu w dziejach piłki nożnej w naszej miejscowości zaliczył Roman Gołębiewski.

Jedno jest pewne: jeśli MKS miałby wciąż liczyć się w rywalizacji o drugą lokatę, premiowaną udziałem w barażach o awans do IV ligi, powinien wygrać z gryfitami. Trzymajmy kciuki, zapraszamy kibiców na stadion!

Mecze MKS-u z Gryfem II Słupsk i strzelcy bramek dla debrzeńskiego teamu:

1. 04.09.2010 r. MKS - Gryf II 0:3 (0:2); (klasa okręgowa)
2. 10.04.2011 r. Gryf II - MKS 2:0 (0:0); (klasa okręgowa)
3. 23.10.2021 r. Gryf II - MKS 0:4 (0:2); Szawarniak 2, P. Wegner 2; (klasa okręgowa)

Bilans: jedno zwycięstwo MKS-u, dwie wygrane Gryfa II, gole 5-4 na korzyść słupszczan.