Z trudem, lecz zwycięsko16.04.2022r.
Znakomicie zaczęli wyjazdowe derby z Czarnymi Czarne juniorzy C2 MKS-u (rocznik 2008 i młodsi). Ekipa Dariusza Piekarskiego błyskawicznie osiągnęła dużą przewagę i szybko udokumentowała ją dwoma golami. Wszystko działo się w 5 oraz 6. minucie i za sprawą strzałów Mateusza Kulickiego i Emila Paczkowskiego Czerwono-Niebiescy prowadzili 2:0.

Wydawało się więc, że dalszy przebieg meczu będzie dla debrznian spokojny i dokładając kolejne gole odniesiemy wysokie zwycięstwo. Nic bardziej mylnego, bo zarówno na skutek naszej słabszej postawy, jak i ambitnej gry gospodarzy, mecz wyrównał się, a do przerwy wygrywaliśmy wprawdzie nadal, lecz już tylko 2:1. Bramka dla miejscowych padła w 22. minucie.

W II połowie wyrównana rywalizacja i niestety z naszego punktu widzenia trafienie Czarnych na 2:2 w 47. minucie. Ostatnie słowo należało jednak do emkaesiaków, którzy zdołali przechylić szalę wiktorii na swoją stronę po golu Kulickiego w 61. minucie. Były następne okazje (m.in. Kulicki i Paczkowski), ale wynik nie zmienił się i w sumie ciężko wywalczone trzy oczka dopisaliśmy do skromnego dotychczasowego dorobku.

W trzeciej serii rundy rewanżowej zaprezentujemy się nareszcie na własnym boisku, a przeciwnikiem MKS-u w sobotę 23 kwietnia o godz.11.00 będzie Grasz Dwumiasto Ustka.

Czarni Czarne- MKS Debrzno 2:3 (1:2)
Gole dla MKS-u: Mateusz Kulicki (5, 61), Emil Paczkowski (6)
MKS: Szyszka- Beger, Białek, Jaśkiewicz, Kalla, Kanecki, Karbownik, Kulicki, Kułaczkowski, F. Lange, Paczkowski, Paprota, Rudziński, Sadowski