Duża wpadka na inaugurację 09.04.2022r.
Porażka juniorów B1 w pierwszym występie w II fazie sezonu 2021/2022 z Kolejarzem Chojnice na własnym boisku to duże rozczarowanie. Zarówno jeśli weźmiemy pod uwagę miejsca zajmowane w klasyfikacji, jak również obydwa mecze jesienne, dość swobodnie rozstrzygnięte na naszą korzyść (11:4 i 6:3)!

Drużyna Norberta Muchy rozegrała słabe zawody, w dodatku w naszych poczynaniach dominował chaos i nerwy, a te jak wiadomo zwykle są złym doradcą. Trener MKS-u nie miał żadnych problemów z wypełnieniem protokołu na to spotkanie. Wpisaliśmy do systemu komplet 18 zawodników, w tym ligowego debiutanta Klaudiusza Postka, pozyskanego z Górnika Łęczyca. To futbolista przebywający w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, który zdążył nawet zimą zaliczyć epizody w sparingach seniorów Czerwono-Niebieskich.

Kłopoty w sobotniej konfrontacji zaczęły się bardzo szybko, bo od sytuacji z 4. minuty. Faul przed polem karnym popełnił Hubert Lange i za moment po skutecznie wykonanym wolnym Mateusz Szajgin sięgał po piłkę do siatki. Stałe fragmenty to zresztą, jak miało się rychło okazać, pięta achillesowa teamu z Grodu Dzika w starciu z chojniczanami. Przegrywaliśmy zatem 0:1, ale... krótko, bo w 10 min. wyrównał po świetnej akcji Norbert Wieszewski, który wyszedł oko w oko z golkiperem, minął go i wcelował do "pustaka".

Cóż z tego, można skomentować po czasie, skoro w 17 min. znowu rzut wolny (faulującym był Mikołaj Brzykcy) i 2:1 dla gości, chociaż Mat. Szajgin mógł się chyba lepiej zachować przy strzale. Szybciutko powinno być 2:2, bo N. Wieszewski miał idealną sposobność na bramkę, ale przegrał pojedynek z golkiperem. W 24 min. przyjezdni byli bliscy... hat tricka z rzutów wolnych! Na nasze szczęście "gała" obiła poprzeczkę... To nie koniec wrażeń w I połowie, gdyż w 44 min. zrobiło się 1:3, po rzucie karnym, kiedy to bez wątpliwości przewinił Michał Szajgin.

Druga odsłona to odrobina nadziei na odwrócenie losów źle układającej się potyczki. Przyniosło ją ładne trafienie z wolnego autorstwa Wiktora Wrzeszcza w 55. minucie. Przymierzył nie do obrony, płasko przy słupku z dystansu i było 2:3. Mimo naszych wysiłków (ale i szans gości, o czym gwoli ścisłości też trzeba wspomnieć) na tablicy świetlnej nic nie drgnęło i zaliczyliśmy klasyczną wpadkę u progu wiosny. Co gorsza, aż pięciu piłkarzy MKS-u otrzymało żółte kartki, co zgodnie z zapisami w regulaminie będzie skutkować karą finansową. Gdy dodamy, iż trzy z tych kartoników ujrzeliśmy za niesportowe zachowanie, dalszy komentarz wydaje się zbyteczny...

Podopiecznych Muchy w drugim meczu tej rundy oczekuje lider rozgrywek Bytovia Bytów. Wyjazdowe spotkanie zaplanowano na Wielką Sobotę 16 kwietnia o godz.10.00.

MKS Debrzno- Kolejarz Chojnice 2:3 (1:3)
Bramki dla MKS-u: Norbert Wieszewski (10), Wiktor Wrzeszcz (55)
MKS: Mat. Szajgin (46 Olas)- Bednarczyk, Brzykcy, Mich. Szajgin, H. Lange (46 Kopczyk)- Sz. Górecki (80 Pliszka), W. Wrzeszcz, Postek (86 W. Bielecki), Śledziński (80 Grochowski)- A. Grabka (46 H. Kaczmarczyk), N. Wieszewski (90+2 Owczarek)