Dzieci z Akademii Piłkarskiej MKS-u na meczu Chojniczanka - Ruch 22.03.2022r.
Wczorajsze spotkanie na szczycie na drugoligowym froncie, pomiędzy Chojniczanką Chojnice i Ruchem Chorzów, stało się dobrą okazją do zorganizowania wycieczki dla dwóch grup dziecięcych naszej Akademii Piłkarskiej. Łącznie do Grodu Tura wybrało się 33 wychowanków Czerwono-Niebieskich, trenerzy (Norbert Mucha i Bartłomiej Lica) i dodatkowo w roli opiekunów rodzice (Rafał Litwiniuk, Jarosław Nagibor i Michał Ogierman) oraz Sebastian Michno.

Mecz zakończony remisem 1:1 oglądali na żywo następujący zawodnicy MKS-u: Patryk Andrearczyk, Victor Andrearczyk, Jan Bielecki, Michał Bieszczad, Anna Błońska, Ksawery Byłeń, Hubert Dunikowski, Olivier Grabusiński, Jakub Gryta, Aleksander Jarosz, Szymon Kaczyński, Lena Kiestrzyn, Antonina Kowalska, Wojciech Kudrelik, Oliwier Kujawski, Jakub Lemańczyk, Antoni Lica, Nikodem Lisowski, Antoni Litwiniuk, Ksawery Mamedow, Martyna Nagibor, Maksymilian Ogierman, Szymon Ogierman, Franciszek Osięglewski, Piotr Pałubicki, Filip Szczepański, Szymon Szufliński, Daniel Urban, Amelia Wasyłyk, Wiktor Wasyłyk, Iga Wegner, Lena Wegner i Zuzanna Żłobecka.

Przypomnijmy, iż w przeszłości podobne wyprawy były już organizowane przez MKS. Gościliśmy wraz z młodymi piłkarzami emkaesiaków m.in. na meczach ekstraklasy w Szczecinie (Pogoń - Zawisza Bydgoszcz, 17 maja 2014 r.) oraz w Gdańsku (Lechia - Sandecja Nowy Sącz, 19 maja 2018 r.), a ponadto w... Chojnicach, gdy 27 września 2016 r. Chojniczanka rywalizowała w rozgrywkach Pucharu Polski z Wisłą Kraków.

Dziękujemy serdecznie za bezpłatne wejściówki na poniedziałkowe zawody działaczom Chojniczanki na czele z Mikołajem Szalewskim.