To był udany miesiąc z turniejami dziecięcymi14.03.2022r.
Zaczynaliśmy 5 lutego, finisz nastąpił 6 marca. W ciągu czterech tygodni rozegrano sześć imprez piłkarskich pod dachem, w których zaprezentowało się 48 drużyn reprezentujących 17 klubów z czterech województw, z czego siedem pochodziło z Pomorza, także siedem z Wielkopolski, jeden z woj. zachodniopomorskiego, a dwa z okręgu kujawsko-pomorskiego. We wszystkich zawodach odbyło się ogółem 120 meczów, w których obejrzeliśmy 432 bramki, a zagrało 413 zawodników. To najkrótsze podsumowanie cyklu towarzyskich turniejów w piłce nożnej zorganizowanych przez MKS w hali Szkoły Podstawowej w Debrznie kolejno w rocznikach 2007, 2014, 2011, 2008, 2012 i 2013.

Przypomnijmy, iż pomagało nam kilka instytucji, z których na czoło wysuwa się Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Realizowaliśmy bowiem następny etap operacji pod nazwą "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020", dzięki czemu obyło się bez wpisowego, a nagrody dla ekip i zawodników były pokaźne. Ważną rolę pełniły ponadto Gmina Debrzno, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki i debrzeńska szkoła. Dziękujemy! Mieliśmy dzień w dzień po dwóch sędziów związkowych (w sumie pojawiło się czterech arbitrów: Mariusz Hoppe, Artur Włoch, Tomasz Gierszewski i Kamil Grzębowski), opiekę medyczną (Wojciech Marzec), wolontariuszy, smaczne posiłki przygotowane przez Jakuba Szyszkę ("Eko-Stonka Sklepiki Szkolne") oraz restaurację "Zielone Bistro" w Debrznie, no i rzecz jasna, wręcz oczywista od wielu lat - fantastycznych Rodziców dzieci z Akademii Piłkarskiej MKS-u, którzy znakomicie pomogli przy każdym z sześciu turniejów!

Opłacało się cierpliwie poczekać na bardziej dogodny moment. Dwukrotnie przekładane turnieje (pierwotnie grudzień 2020 i 2021 roku) wreszcie doszły do skutku i bez dwóch zdań mogły się podobać. Obserwowaliśmy interesującą rywalizację, niezły poziom, duże zaangażowanie młodych piłkarzy, którzy (może to wyświechtane hasło, ale prawdziwe) zbierali dzięki uczestnictwu w tych imprezach niezbędne doświadczenie na przyszłość. Same plusy!

Miejmy nadzieję, że wrócimy do poprzednio kultywowanego czasu odbywania tego typu zawodów, czyli okresu świąteczno-noworocznego i pod koniec 2022 roku bez przeszkód wynikających z pandemii ponownie powitamy drużyny w hali przy ul. Królewskiej 8. Do zobaczenia!