Pingpongiści i siatkarze ładnie pograli w celu charytatywnym 06.03.2022r.
Od samego rana po bardzo późne popołudnie w sobotę 5 marca szkolna debrzeńska hala tętniła życiem. W ramach akcji charytatywnej "Debrzno Pomaga Potrzebującym" rozegraliśmy towarzyskie turnieje tenisa stołowego i siatkówki drużyn mieszanych. Łącznie uczestniczyło w obydwu imprezach 69 zawodniczek i zawodników, a ogólna kwota zebrana dzięki realizacji tych przedsięwzięć przekroczyła 1500 złotych. Brawo dla uczestników za zaangażowanie i pomoc!

Oceniając zawody od strony stricte sportowej odnotujmy dominację dziewcząt w najmłodszej kategorii pingpongowych zmagań, a konkretnie sióstr Turzyńskich z Wikinga Rychnowy. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych całe podium zajęli chojniczanie, a najlepiej grał Dominik Frąckowiak, znany z wcześniejszych dobrych występów w Grodzie Dzika. W gronie seniorów (tę kategorię połączyliśmy z oldbojami) finał był wewnętrzną sprawą tenisistów MKS-u Debrzno, a zwyciężył Sebastian Michno pokonując w finale Mirosława Kisełyczkę. Warto dodać, że przy pingpongowym stole znalazło się także dwóch gości z Ukrainy, bracia Bogdan i Władek Pauk.

Pod siatką najskuteczniej poczynali sobie zawodnicy reprezentujący drużynę o nazwie Orły Basi, drugie miejsce wywalczył Poniedziałkowy Team, a trzecie Goodvalley. Oczywiście w obydwu przypadkach najbardziej liczyła się dobra zabawa i chęć niesienia pomocy młodym mieszkańcom gminy Debrzno.

Puchary na turniej siatkówki oraz pakiety upominków dla siatkarzy i tenisistów stołowych przygotował Urząd Miejski w Debrznie, a medale w ramach nagród dla pingpongistów przekazała nieodpłatnie firma PPHUiT "Save" z Wałcza. Dziękujemy!

Organizatorami całości był MKS Debrzno oraz w przypadku drugiego turnieju środowisko siatkarskie na czele z Mariuszem Leśniewiczem i Janem Płaczkiem.

TENIS STOŁOWY

Kategoria I - szkoła podstawowa

1. Łucja Turzyńska (Rychnowy)
2. Zuzanna Turzyńska (Rychnowy)