1% dla MKS-u- to wciąż możliwe22.02.2022r.
Od kilkunastu lat osoby bliskie Miejskiemu Klubowi Sportowemu Debrzno mają możliwość przekazania stowarzyszeniu jednego procenta przy dorocznym rozliczeniu z fiskusem. Tak jest także obecnie, do czego (mając świadomość wielu potrzeb innych instytucji i osób prywatnych) serdecznie Was zachęcamy.

Sposób, aby to zrobić jest banalnie prosty. Każdy z nas podatników ma do 30 kwietnia 2022 r. ustawowy czas, aby złożyć stosowne dokumenty we właściwym terytorialnie urzędzie skarbowym. Tak jak przy poprzednich tego typu operacjach istnieje sposobność, żeby ofiarować symboliczną kwotę (zależną od zarobków danej osoby) jednostce mającej status organizacji pożytku publicznego. Wprawdzie klub z Debrzna nie jest OPP, jednak nic straconego - można to uczynić za pośrednictwem warszawskiej Fundacji "Partnerstwo", zajmującej się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu, z którą od wielu lat współpracujemy w tym zakresie.

Bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów wystarczy oddać na rzecz tejże fundacji 1% należnego podatku za rok 2021 wpisując w odpowiedniej rubryce formularza jej numer KRS (0000197334) oraz dodatkowo (koniecznie!) w informacji uzupełniającej umieścić pełny adres naszego klubu (MKS Debrzno, ul. Traugutta 2, 77-310 Debrzno). Dany urząd skarbowy (odpowiedni dla miejsca zamieszkania rozliczającej się osoby) w ciągu trzech miesięcy od daty 30.04.2022 r. przekaże całą zebraną kwotę Fundacji "Partnerstwo", a następnie ten podmiot w ciągu następnych 90 dni na podstawie umowy darowizny prześle ją na konto MKS-u.

Na skutek tak nieskomplikowanych działań (dzięki Waszej dobrej woli i hojności) otrzymaliśmy w latach 2010-2021 łącznie 12062 złotych (z czego za rok 2020 wpłynęło pod koniec ubiegłego roku 936 złotych), które wykorzystaliśmy na cele statutowe, kupując sprzęt sportowy.

Jeśli uznacie, że warto wspomóc właśnie MKS serdecznie zapraszamy do uczynienia tego również w tym roku.