Bez Jantara w rozgrywkach juniorów B115.02.2022r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w najnowszym komunikacie poinformowała m.in. o rezygnacji z dalszego udziału w rywalizacji w klasie okręgowej juniorów B1 drużyny Jantara Ustka. To bardzo zaskakujące wieści jako, że nadmorski zespół na półmetku sezonu jest (a raczej był)... liderem tabeli!

Dobrze zorientowani wiedzą, iż ustczanie mieli dotąd dwie ekipy w tej kategorii wiekowej (pierwsza zajmuje po I rundzie drugą pozycję w lidze wojewódzkiej), lecz mimo wszystko taki ruch był kompletnie niespodziewany. Skromna liczbowo okręgówka została niestety okrojona z sześciu do pięciu teamów, co oznacza, że w najbliższych miesiącach Czerwono-Niebiescy z Debrzna prowadzeni przez Norberta Muchę wybiegną na boisko osiem, a nie dziesięć razy.

Z tabeli całkowicie zniknął Jantar, a to dlatego, że w I fazie edycji 2021/2022 rozegrał mniej niż połowę spotkań (w piątej serii Czarni Czarne oddali walkowerem wizytę nad morzem), stąd zgodnie z zapisami regulaminu wszystkie rezultaty potyczek z udziałem niedawnego lidera anulowano.

Zmiany uwzględniliśmy już w klasyfikacji. Dodajmy, iż jedynym klubem, który... stracił na wycofaniu się jantarowców jest Tęcza Brusy. To właśnie tylko bruszanie (i to dwukrotnie) urwali jesienią punkty ustczanom, wygrywając najpierw u siebie 2:1, a następnie remisując w rewanżu 1:1. Ich dorobek pomniejszono zatem aż o cztery oczka.

MKS zacznie wiosenne zmagania z tygodniowym opóźnieniem, bo właśnie z Jantarem miał je inaugurować. Wznowimy gry o punkty dopiero 9/10 kwietnia od konfrontacji na Stadionie Miejskim z Kolejarzem Chojnice.