Wyborny turniej ośmiolatków!08.02.2022r.
Mogły się podobać zawody rocznika 2014 i to bardzo! W drugim odcinku towarzyskich turniejów dzieci i młodzieży w halowej piłce nożnej w obiekcie Szkoły Podstawowej ponownie obejrzeliśmy w akcji osiem zespołów i nie zabrakło wielu pozytywnych wrażeń. O świetną atmosferę zadbali nie tylko sami uczestnicy zmagań, ale także ich trenerzy i Rodzice, którzy niezwykle licznie stawili się w hali.

Wielkie ukłony zwłaszcza dla Rodziców dzieci z naszego klubu, którzy serwowali przygotowane przez siebie znakomite ciasto, gofry, kawę, herbatę, czym zrobili prawdziwą furorę. Brawo!

Pięciogodzinne zmagania... nie wyłoniły triumfatora, przynajmniej oficjalnie, ponieważ wg zaleceń PZPN-u w tej kategorii wiekowej nie klasyfikuje się ekip. My byliśmy bardzo zadowoleni z postawy trenowanych przez Krzysztofa Dudzica emkaesiaków, którzy trzykrotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy, a dwa razy remisowali, prezentując naprawdę dobrą grę.

Wszystkie teamy otrzymały puchary, każdy uczestnik okolicznościowy medal, drużyna MKS-u torby na sprzęt. Wyróżniono także wskazanych przez trenerów zawodników każdej z ośmiu drużyn. Byli to: Franciszek Szuber (MKS), Nadia Houbek (Start), Witold Kłudkowski (Fair Play), Konrad Ryduchowski (Brda), Klaudiusz Kryspin (Lider), Tymoteusz Ławecki (Piast), Jakub Głyżewski (Krajna) i Tomasz Stępień (AP Szczecinek). Wprawdzie w tym roczniku nie wyłanialiśmy najlepszego zawodnika całej imprezy, jednak wszyscy byli jednomyślni, iż specjalna nagroda MUSI przypaść rewelacyjnej Nadii Houbek, która zachwycała jakością gry, zaangażowaniem i sportowym charakterem.

W trakcie uroczystości podsumowania rywalizacji suweniry wręczali Dorota Rybicka (Przewodnicząca Rady Miejskiej Debrzna) oraz trener koordynator AP 2012 MKS-u Paweł Władyczak. Podziękowania kierujemy w stronę Jakuba Szyszki (obiad palce lizać!), Wojciecha Marca (opieka medyczna), Bartłomieja Licy (pomoc w nagłośnieniu) oraz Kamila Grzębowskiego i Mariusza Hoppe (sędziowie).

Przedsięwzięcie było częścią realizacji projektu pod nazwą "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Rezultaty i zdobywcy bramek dla MKS-u:

Krajna- FA Fair Play 2:3
MKS- Piast 6:0 (W. Wasyłyk 2, Jarosz 2, Szuber, L. Wegner)
MKS- Krajna 5:0 (W. Wasyłyk 3, W. Obarzanek, Szuber)
FA Fair Play- Piast 4:0
Krajna- Piast 3:0
FA Fair Play- MKS 1:1 (Szuber)

1. MKS Debrzno 7 12-1
2. FA Fair Play Złotów 7 8-3
3. Krajna Wyrzysk 3 5-8
4. Piast Człuchów 0 0-13

Brda- AP Szczecinek 7:1