Porażki w przedostatniej serii23.01.2022r.
Słabo wypadli piłkarze MKS-u w szóstej kolejce ligi halowej w Rychnowach. Czerwono-Niebiescy przegrali dwukrotnie (3:7 i 4:8) z drugą drużyną gospodarzy i były to wyniki odzwierciedlające przebieg potyczek.

Debrznianie zaprezentowali się w skromnym, sześcioosobowym składzie (Maciej Domański, Krzysztof Dudzic, Bartłomiej Lica, Wojciech Marzec, (Jakub Nykiel, Michał Pacholik) i wyraźnie ulegli przeciwnikom, tylko fragmentami nawiązując wyrównaną walkę.

W pierwszym spotkaniu na gola Lidera II odpowiedzieliśmy dość przypadkowym trafieniem Licy (po rzucie wolnym K. Dudzica futbolówka odbiła się od Bartka oraz golkipera i wturlała się do siatki), ale przed przerwą, po zagraniu ręką Pacholika, miejscowi skutecznie wykonali rzut karny i było 1:2. W drugiej części dość szybko straciliśmy cztery bramki, na co MKS ripostował zdobyczami Pacholika i K. Dudzica, a w samej końcówce Nykiel wyciągał piłkę z siatki siódmy raz.

Dość podobnie przebiegał mecz numer 2 z tym, iż nieco lepsze w naszym wykonaniu było drugie 12 minut, bo po pierwszej odsłonie na tablicy widniał rezultat 5:1 dla rychnowian. Dla emkaesiaków w tym czasie wcelował jedynie K. Dudzic. Po zmianie stron bardziej optymistycznie, bo... zremisowaliśmy 3:3 (dwa gole Pacholika i jeden Licy), co nie zmieniło faktu, że końcowe zwycięstwo (8:4) przypadło przeciwnikom.

Ostatnia kolejka, jak wcześniej anonsowaliśmy, została rozpisana na dwa terminy w dni powszednie. Szybko, gdyż w poniedziałek 24 stycznia zmierzymy się dwukrotnie z Kolejarzem Wierzchowo, zagrają wtedy także piłkarze Lidera i Skry Bińcze, z kolei środa 26 stycznia będzie należeć do par Lider II - LOS Człuchów i Piast Człuchów - Płomień Płonica. Ekipa z Grodu Dzika, aby mieć gwarancję występu za tydzień w turnieju finałowym, musi rozstrzygnąć na swoją korzyść przynajmniej jedną konfrontację z Kolejarzem.