"Futbol to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie"29.12.2021r.
Mały jubileusz za nami... Dziesiąta edycja rozgrywanego z inicjatywy Arkadiusza Lewenko rokrocznie między Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+" przeszła do annałów. W gościnnych progach Szkoły Podstawowej (dziękujemy dyrekcji za nieodpłatne udostępnienie obiektu) biegało za futbolówką 23 miłośników tej dyscypliny sportu i z pewnością nie żałowali, bo możliwość spotkania się w tym okresie na sportowo zawsze jest cenna.

Potencjalnie dwudziesty czwarty futbolista, czyli Krzysztof Borkowski, zrezygnował z gry z powodu kontuzji. Raduje fakt, iż generalnie zażegnaliśmy ubiegłoroczny kryzys (najmniejsza w historii frekwencja) i tym razem drogą losowania udało się stworzyć cztery drużyny. Wprawdzie potrzebne były do tego dwie "Super Dzikie Karty" przydzielone w ostatniej chwili Patrykowi Klejdyszowi i Wojciechowi Marczakowi oraz nadzwyczajna aktywność dwóch bramkarzy Edwarda Marka (60 lat!) i Roberta Rutyny, lecz... nie narzekajmy. A propos golkiperów, a więc Edzia i "Rutyniarza", postanowiliśmy, że nie otrzymają przydziału do zespołu, ale będą bronić solidarnie w każdym z sześciu meczów. Wszystko przez absencję innych specjalistów w tej dziedzinie i stąd ich podwójne zaangażowanie. Szacunek!

Po dziesiątym wydaniu "Debrzno 30+" mamy wciąż dwóch uczestników, którzy zagrali we wszystkich turniejach. To wspomniany wyżej R. Rutyna oraz Adam Łukaszewski. Wielkie brawa! Jednocześnie odnotowaliśmy w tym roku kilka debiutów. Oprócz przywoływanych P. Klejdysza i Marczaka premierę zaliczyli Krzysztof Dudzic, Przemysław Marek, Daniel Orłowski, Sebastian Stalka i Przemysław Szczubiał. To oznacza, że od 2011 roku przynajmniej raz wystąpiło w zawodach świąteczno-noworocznych już 95 osób. Z zawodników biorących udział w tegorocznym turnieju tylko czterech (Łukaszewski, E. Marek, Orłowski i Roman Szerląg) NIGDY nie zagrało oficjalnego spotkania w teamie seniorów Czerwono-Niebieskich znad Debrzynki, przy czym dodajmy dla formalności, że Łukaszewski i Orłowski jak wiadomo reprezentują MKS, ale w IV lidze tenisa stołowego.

Pierwsze trzy potyczki były dość wyrównane, w pozostałych trzech górowali lepsi personalnie Czerwoni i Niebiescy, co oznaczało w dwóch przypadkach rezultaty dwucyfrowe, a w tym ostatnim sześciobramkową wiktorię drużyny. Grano 2 razy po 10 minut i co tu dużo ukrywać, były momenty, że niektórym, mimo ogromnej ambicji, brakowało nieco sił. Nieważne, mimo dysproporcji w przygotowaniu fizycznym zabawa była i tak przednia, a o to przecież zawsze chodzi przede wszystkim w tego typu imprezach.

Triumfowali tak jak w 2020 roku Czerwoni i samo spojrzenie na skład, jaki "przydzieliła" im Fortuna w trakcie losowania, takie rozstrzygnięcie nie budziło niczyjego zaskoczenia. Podczas krótkiej uroczystości podsumowania zawodów drużyny otrzymały pamiątkowe puchary (jednakowe bez względu na miejsce!) i okolicznościowe medale, a całość dodatkowo oznaczyliśmy hasłem nie bez przyczyny odnoszącym się do tzw. ogólnej sytuacji, a więc "Futbol to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie". Tak, piłka nożna, albo szerzej sport w ogóle, potrafią być antidotum na skomplikowaną czasami codzienność!

Suweniry wręczył zawodnikom burmistrz Wojciech Kallas, bonusowe szampany z kolei prezes MKS-u Sebastian Michno. Serdeczne ukłony dla osób pomagających przy organizacji turnieju, a zatem Mieczysława Kamińskiego (opiekun hali) oraz Bartłomieja Licy (wsparcie techniczne). Przedsięwzięcie odbyło się w ramach realizacji przez nasz klub zadania publicznego pod nazwą "Aktywni sportowo 2021", dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

...a dogrywkę przeprowadzono w "Kurcze Pieczone"... Do zobaczenia w przyszłym roku!

Wyniki i strzelcy bramek

Czerwono-Niebiescy- Biali 3:1 (2:0)
Lica 2, P. Klejdysz- Szczubiał

Czerwoni- Niebiescy 5:2 (1:1)