Tym razem dwie przegrane13.12.2021r.
To nie była udana niedziela dla ekipy MKS-u Debrzno, uczestniczącej w lidze halowej w Rychnowach. Czerwono-Niebiescy dwukrotnie konfrontowali się z pierwszym zespołem gospodarzy imprezy i ponieśli dwie porażki. O ile w premierowym meczu walka była równa i kwestia końcowego rezultatu ważyła się do ostatniego gwizdka, to w drugiej potyczce popełniliśmy zbyt wiele błędów, aby myśleć o korzystnym wyniku.

Zaczęło się od dość szybkiego prowadzenia Lidera 2:0 i to... wystarczyło, bo mimo wysiłków debrznian jedynie Sebastianowi Stalce udało się strzałem z dystansu zaskoczyć Artura Niemiera. Piłka po rykoszecie trafiła do siatki, ale potem nie byliśmy w stanie doprowadzić do remisu i na tablicy pozostało niekorzystne rozstrzygnięcie. W kolejnym spotkaniu już do przerwy przegrywaliśmy 1:5. Jedynego gola w tej części uzyskał Stalka, po rzucie karnym. Mieliśmy także drugiego, tym razem przedłużonego, wynikającego z liczby fauli przeciwników. Stalka nie zdołał pokonać Niemiera, chociaż golkiper rywali bez reakcji arbitrów złamał regulamin, wychodząc przed strzałem z bramki dobre kilka metrów. Gwoli ścisłości dodajmy jednak, że było to już przy czterobramkowej przewadze Lidera...

Druga połowa odrobinę lepsza. Zdobyliśmy za sprawą Krzysztofa Szawarniaka dwie bramki, ale i dwie straciliśmy, więc nie zmieniło to zasadniczo wyniku. Był jeszcze następny przedłużony karny, ale Niemier obronił próbę Szawarniaka. Słabszy dzień między słupkami miał dobrze grający w ubiegłym tygodniu Kamil Masternak. Oprócz K. Masternaka, Stalki i Szawarniaka w meczach II serii brali udział Kacper Bielecki, Maciej Domański, Bartłomiej Lica, Norbert Mucha i Jakub Nykiel.

Po trzytygodniowej przerwie świąteczno-sylwestrowej wrócimy do spotkań ligowych 2 stycznia i znowu będzie ciekawie, bo na drodze debrznian stanie dwukrotnie team LOS Człuchów.