Udany finisz, Granit zwyciężony20.11.2021r.
W piątym spotkaniu na czwartoligowym poziomie tenisiści stołowi MKS-u odnieśli długo wyczekiwane pierwsze zwycięstwo w trwającej kampanii 2021/2022. Czerwono-Niebiescy wygrali na wyjeździe z Granitem Koczała 6:4, a decydujący wpływ na końcowy wynik miały dwie ostatnie gry singlowe, rozstrzygnięte na naszą korzyść. Mecz rozegrano w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku.

Nie byłoby tej wiktorii, gdyby nie bezbłędna postawa "drugiego stołu", a zatem Mirosława Kisełyczki i Lecha Wrzeszcza. Obaj zawodnicy nie pomylili się ani razu w singlu, tracąc w czterech potyczkach zaledwie dwa sety. Obydwa za sprawą delikatnych problemów Wrzeszcza, potem jednak "Bida" poradził sobie w dalszej części rozgrywanych przez siebie partii, wygrywając ostatecznie po 3:1. Kisełyczka też stracił, ale... 27 punkcików (tylko!) w sześciu setach, co dobitnie pokazuje różnicę klas dzielącą go od przeciwników. Brawo!

Gorzej było na pierwszym stole, gdzie mieliśmy olbrzymie kłopoty z dołożeniem tak istotnego oczka. Daniel Orłowski i Sebastian Michno nie zdołali urwać choćby seta najlepszemu wśród gospodarzy Szymonowi Żyndzie, Michno przegrał gładko również z Ireneuszem Brzoskowskim. Na szczęście Orłowski zmobilizował się na bój z Brzoskowskim i bardzo skoncentrowany zwyciężył dość pewnie 3:0.

To dało triumf zespołowi, gdyż wcześniej, w grach podwójnych, duet Kisełyczka/Michno suwerennie (3:0) dodał istotną zdobycz. Na sąsiednim stole Orłowski z Wrzeszczem nie dali rady Żyndzie i Brzoskowskiemu, ulegając im 1:3, przy czym trzy pierwsze sety kończyły się identycznym wynikiem 11:9 i dopiero w ostatnim rywale wyraźnie przechylili szalę wygranej na swoją stronę.

Pokonaliśmy Granit i na koniec I rundy MKS zajął czwartą lokatę w tabeli. Od razu przystępujemy do kolejnych meczów, a na wstępie drugiej odsłony sezonu czeka drużynę z Grodu Dzika wyjazd do Bytowa, zaplanowany na 25 listopada. Początek gier o godz.20.00.

Granit Koczała- MKS Debrzno 4:6

Punkty dla MKS-u: Mirosław Kisełyczka 2, Lech Wrzeszcz 2, Daniel Orłowski 1 oraz w grze podwójnej Kisełyczka/Sebastian Michno.