Walkower dla Jantarii za mecz w Słupsku21.10.2021r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN-u na wczorajszym posiedzeniu podjęła decyzję o weryfikacji rezultatu meczu klasy okręgowej seniorów, rozegranego trzy dni wcześniej, pomiędzy Gryfem II Słupsk i Jantarią Pobłocie. Gospodarze zwyciężyli na boisku 4:3, jednak przyznano walkower 3:0 dla pobłocian. Dlaczego?

Otóż trener drużyny ze Słupska Paweł Kryszałowicz w doliczonym czasie niedzielnej potyczki (90+3. minuta...) dokonał taktycznej zmiany, ściągając z murawy Ksawerego Ronowskiego i zastępując go Robertem Wiligałą. Sęk w tym, że ten pierwszy to zawodnik o statusie młodzieżowca, a drugi nie... Tak się składa, że Ronowski był w chwili korekty w składzie JEDYNYM futbolistą gryfitów na placu gry, będącym młodzieżowcem. Jego udanie się na ławkę rezerwowych oznaczało więc naruszenie regulaminu rozgrywek i automatycznie zmianę wyniku spotkania.

Postanowienie komisji ma oczywiście wpływ na kształt tabeli ligowej. Gryf II (najbliższy przeciwnik MKS-u Debrzno) spadł na ósmą lokatę, natomiast Jantaria awansowała na szóstą.