Szczegóły na korzyść Juniora, druga porażka tenisistów stołowych25.09.2021r.
Nie udała się wyprawa do Miastka pingpongistom MKS-u Debrzno. Czerwono-niebiescy ulegli drugiej ekipie tamtejszego Juniora 3:7 i było to niepowodzenie zasłużone z przebiegu rywalizacji, chociaż dwa, trzy pojedynki mogły skończyć się po myśli naszego zespołu i wówczas ostateczny rezultat wyglądałby inaczej. Szkopuł w tym, że decydujące akcje należy rozstrzygać na swoją stronę, aby myśleć o sukcesie. W sobotni wieczór tak się nie stało.

Drugi raz w edycji 2021/2022 przegraliśmy obydwie gry podwójne i powoli, niepostrzeżenie staje się to piętą achillesową debrznian, a przecież w przeszłości często było odwrotnie. W Miastku zamieszaliśmy deblami i na pierwszym stole pojawił się duet Daniel Orłowski/Sebastian Michno, zestawiony w lidze... pierwszy raz w historii. Emkaesiacy ulegli rywalom 0:3 i cóż z tego, że każdy set był wyrównany, skoro wszystkie zapisali na własne konto gospodarze. Dość blisko powodzenia było za to na stole drugim, gdzie Lech Wrzeszcz z Danielem Hnatczakiem prowadzili 2:1, lecz w czwartej i piątej partii mieli już niewiele do powiedzenia.

Po jednym singlu wygrali Orłowski, Michno i Wrzeszcz. Daniel gładko rozprawił się z Tomaszem Czutro, ale potem uległ 1:3 Kamilowi Sztobnickiemu. Ten bój nie miał już znaczenia dla wyniku spotkania w tym sensie, że przeciwnicy mieli w tamtej chwili zapewnioną wiktorię. Prawdziwy rollercoaster stał się udziałem Michno. Ze Sztobnickim wrócił z dalekiej podróży, gdyż po dwóch przegranych setach w trzecim obronił meczbola... Potem sytuacja uległa diametralnej zmianie, doszło do piątej partii, w której miastczanin wygrywał 4:1, aby... oddać dziesięć (!) piłek z rzędu i cały mecz 2:3. Żeby nie było tak różowo Sebastian w swoim drugim występie, przeciwko Czutro prowadził 2:0, aby... tak, tak, przegrać 2:3, w piątym secie w rzadko spotykanym stosunku 15:17... Wrzeszcz bez problemu poradził sobie z Marcinem Majewskim, ale nie dał rady Adamowi Hasulakowi, który zapewnił gospodarzom ważne, kluczowe dwa oczka w singlu.

Obecnie nastąpi w naszej lidze dłuższa, trzytygodniowa pauza. Może po niej zespół debrzeński pokusi się o sprawienie miłej niespodzianki... Najbliższa okazja w meczu u siebie z Wikingiem Rychnowy, którego dokładny termin nie jest jeszcze znany, ale na pewno nie odbędzie się zgodnie z terminarzem, czyli w sobotę 16 października. Dużo bardziej prawdopodobny jest inny dzień, a konkretnie 18 października. O dokładnych ustaleniach poinformujemy wkrótce.

Junior II Miastko- MKS Debrzno 7:3

Punkty dla MKS-u: Daniel Orłowski 1, Sebastian Michno 1, Lech Wrzeszcz 1.

Wyniki poszczególnych gier:

Tomasz Czutro- Daniel Orłowski 0:3 (8:11, 10:12, 6:11)
Adam Hasulak- Lech Wrzeszcz 3:0 (11:8, 11:8, 11:8)
Kamil Sztobnicki- Sebastian Michno 2:3 (11:6, 11:8, 12:14, 5:11, 4:11)
Marcin Majewski- Daniel Hnatczak 3:1 (11:6, 14:16, 11:8, 11:5)
Sztobnicki/Majewski- Orłowski/Michno 3:0 (13:11, 11:9, 11:8)
Czutro/Kacper Niewiadomski- Wrzeszcz/Hnatczak 3:2 (11:9, 10:12, 9:11, 11:6, 11:4)
Czutro- Michno 3:2 (10:12, 5:11, 11:6, 13:11, 17:15)
Hasulak- Hnatczak 3:0 (11:7, 11;6, 11:6)
Sztobnicki- Orłowski 3:1 (11:5, 11:5, 11:13, 11:7)
Majewski- Wrzeszcz 0:3 (6:11, 2:11, 6:11)