Fantastyczna dyspozycja oldbojów w Miastku!22.09.2021r.
W sobotę 18 września najbardziej doświadczeni futboliści znad Debrzynki (czytaj oldboje) wzięli udział w kolejnej, jedenastej edycji turnieju niegdyś (do 2018 roku) odbywającego się na Las Arenie w Koczale (w terminie letnim, lipcowym), a od 2019 roku na bocznym boisku miasteckiego OSiR-u. Określenie "wzięli udział" jest zresztą niewiele mówiące, nieprecyzyjne. Lepiej bez ogródek napiszmy, iż czerwono-niebiescy okazali się najlepsi w gronie ośmiu ekip! Początkowo awizowano start nawet dziesięciu drużyn, ostatecznie rywalizowały dwie mniej, ale nie zmienia to faktu, iż debrznianie odnieśli spory sukces.

Potyczki grupowe zaczęliśmy od wygranej z Gryfem Polanów 2:0, po dwóch trafieniach Kamila Siega. W drugim meczu MKS pokonał Good Valley 2:1 (bramki Pawła Władyczaka i Damiana Litwiniuka), a w ostatnim występie w tej fazie po twardym boju padł remis w starciu z Garażami Miastko 1:1 (gol Radosława Petreckiego). Półfinał to triumf 2:1 w konfrontacji z zespołem z podpoznańskiego Kórnika, a na listę strzelców wpisali się Litwiniuk i Władyczak. Potężną dawkę emocji przyniosła decydująca rozgrywka, w której emkaesiacy zremisowali z EV Volta Team 2:2. Sposób na bramkarza znaleźli w tym meczu Grzegorz Dudek i Władyczak, ten drugi skutecznie wyegzekwował również karnego w serii jedenastek, podobnie jak Sieg. Nie zdołali tego uczynić Krzysztof Jaworski i Litwiniuk oraz... aż czterech przeciwników, bo strzegący debrzeńskiej "świątyni" Robert Rutyna zatrzymał efektownie aż trzy uderzenia, a czwarte przeleciało obok celu... Zatem 2:0 dla naszego teamu i wygrana w całej imprezie! Nic dziwnego, że po takim popisie w "karniakach" "Rutyniarz" bezapelacyjnie otrzymał miano najlepszego golkipera turnieju. Gratulacje! Tym większe, że Robert jest jedynym zawodnikiem z grona emkaesiaków, który reprezentował nasz team we wszystkich edycjach zawodów, w których meldowaliśmy się na starcie.

Należy nadmienić, iż debrzeńska ekipa pojawiła się na turnieju siódmy raz i licząc od 2014 roku tylko dwukrotnie (w debiutanckim występie oraz w 2018 r.) plasowała się poza podium. Znacznie częściej meldowaliśmy się w czołówce, a konkretnie trzy razy na drugim miejscu, raz na trzecim i wreszcie 2021 rok to zwycięstwo. Brawo Panowie!

Ukłony dla wszystkich organizatorów imprezy, którymi w tym roku byli: Stowarzyszenie "Nasza Mała Ojczyzna", OSiR Miastko, MKS Start Miastko, Oldboys Koczała, Good Valley oraz Stal-Serwis.

MKS Debrzno: Krzysztof Borkowski, Grzegorz Dudek, Krzysztof Jaworski, Damian Litwiniuk, Radosław Petrecki, Robert Rutyna, Kamil Sieg, Grzegorz Wirkus, Paweł Władyczak