Sławomir Słonka czasowo w GTS-ie Lipka...15.09.2021r.
Chociaż okienko transferowe (przynajmniej to dla zawodników powyżej 16. roku życia) zakończyło się 31 sierpnia wracamy jeszcze do tego okresu. Nie tylko dzisiaj zresztą, ponieważ w kolejnych dwóch artykułach nawiążemy do zmiany barw klubowych przez dwóch innych zawodników MKS-u Debrzno. Tutaj skupimy się na umowie wypożyczenia zawartej między czerwono-niebieskimi a występującym w wielkopolskiej klasie B sąsiadem, czyli GTS-em Lipka. Od kilku tygodni barwy tego zespołu reprezentuje Sławomir Słonka.

Blisko 40-letni bramkarz to kawał historii ekipy z Grodu Dzika i warto dodać, że nie tylko w roli zawodnika, lecz także szkoleniowca. Sławek debiutował między słupkami "świątyni" emkaesiaków jako futbolista pozyskany z Jedności Zakrzewo (początkowo czasowo, a od lata 2011 r. na stałe) w wyjazdowym sparingu z Tarnovią Tarnówka (4:3) 12 lutego 2011 r., gdy zaliczył pierwsze 45 minut w teamie znad Debrzynki. Z kolei ostatni mecz w MKS-ie to wieńcząca sezon 2020/2021 potyczka z Kaszubią w Studzienicach (6:4) 19 czerwca tego roku. Należy w uzupełnieniu przypomnieć, iż oprócz regularnych gier na pozycji golkipera zdarzało się Słonce występować jako zawodnik z pola, co m.in. zaowocowało bramką w meczu klasy A z Uranią w Udorpiu 2 czerwca 2013 roku (6:0).

Dekada gry w drużynie z ul. Sportowej to nie wszystko, bo przez tak samo długi czas Słonka zajmował się trenerką. Głównie w futbolu dzieci i młodzieży (m.in. awans w 2017 roku do I ligi wojewódzkiej z podopiecznymi z rocznika 2005), ale poza tym (w okresie 2019-2021) odpowiadał za zespół seniorów. Gdy zarząd MKS-u w lipcu podjął decyzję o ponownym powierzeniu Pawłowi Władyczakowi dorosłej ekipy i jednocześnie zaproponował Sławkowi powrót do opieki nad drużyną juniorów (w tym przypadku znowu rocznika 2005 i młodszych) nie doszło do porozumienia. Co więcej, Słonka postanowił przenieść się do Lipki jako czynny zawodnik, co zostało sfinalizowane w sierpniu. Na razie na najbliższy sezon, a jaka będzie dalsza przyszłość trudno na ten moment wyrokować. Oficjalnie podziękowano doświadczonemu bramkarzowi za tak długi czas spędzony w klubie z Debrzna w inauguracyjnym meczu ligowym kampanii 2021/2022 z Sokołem Wyczechy. Życzymy powodzenia w GTS-ie, mając przy tym nadzieję, że obszerny rozdział zatytułowany "MKS" w przypadku tego wartościowego golkipera nie został jednak zamknięty, a Sławek nie poprzestanie na 377 meczach w barwach naszego teamu i ten bogaty dorobek być może jeszcze powiększy.