Wkrótce start pingpongowej IV ligi14.09.2021r.
Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego w Gdańsku rozesłał kilka dni temu terminarze rozgrywek do klubów, które zgłosiły akces do czwartoligowej rywalizacji w edycji 2021/2022. Poznaliśmy zatem ramowy kalendarz zmagań drużyny MKS-u Debrzno, która piąty rok z rzędu (od reaktywacji w 2017 r.) będzie uczestniczyć w potyczkach o punkty. Ramowy, bo jak uczy doświadczenie z poprzednich lat podane daty spotkań z różnych powodów bardzo często ulegają zmianie.

Czerwono-niebieskich umiejscowiono w grupie A, która podobnie jak w minionej kampanii liczy sześć ekip. Na swojej drodze napotkamy dobrych znajomych z Juniora II Miastko, Jedynki Bytów, C.S.T. Czarne i Granitu Koczała, a stawkę uzupełnił nowy zespół, czyli Wiking Rychnowy. Łatwo zauważyć, że aż cztery drużyny reprezentują w tym sezonie powiat człuchowski. Odkąd sięgamy pamięcią od długiego czasu (a może nigdy...) nie było takiej sytuacji. Nie zagramy tym razem z Tęczą Łupawa, która znalazła się na... drugoligowym szczeblu. Jakim cudem? Łupawianie w decydującej fazie ostatnich zmagań przegrali walkę o promocję do III ligi, ale potem skorzystali z szansy przejęcia miejsca w drugoligowym towarzystwie po zespole z Sierakowic. Skutecznie o to zawalczyli, mając poparcie sponsorów i władz gminy.

Wracając do naszej ligi... Kadrę ekipy znad Debrzynki tworzy ta sama siódemka zawodników co w minionym miesiącach, a więc Daniel Orłowski, Sebastian Michno, Mirosław Kisełyczka, Lech Wrzeszcz, Adam Łukaszewski, Daniel Hnatczak i Andrzej Rosiński. Niestety, kontuzjowany jest Kisełyczka i jego występy przynajmniej w początkowych kolejkach stoją pod dużym znakiem zapytania.

Lista debrzeńskich tenisistów podana wyżej jest nieprzypadkowa, gdyż od tego sezonu obowiązuje klubowy ranking, na podstawie którego wpisywani będą do protokołu meczowego zawodnicy. Ci kibice, którzy pamiętają grę teamu z Grodu Dzika w II lidze (edycje 2007/2008 oraz 2008/2009) wiedzą, że wtedy mecz składał się z dziesięciu gier (ośmiu singlowych i dwóch debli) z podziałem na stoły nr 1 i nr 2 i tak właśnie będzie również w nadchodzącym sezonie. Innymi słowy każdy z pingpongistów rozegra po dwa mecze w singlu, a nie maksymalnie cztery, jak do końca kampanii 2020/2021. Co za tym idzie znikną wyniki w rozpiętości od 10:0 po 10:8 (lub np. remis 9:9). Obecnie spotkanie może skończyć się jednym z sześciu rezultatów, czyli 10:0, 9:1, 8:2, 7:3, 6:4 i 5:5. Potyczki na stole pierwszym będą toczyć dwie najwyżej ulokowane w wewnątrzklubowej klasyfikacji osoby w podanym do związku zgłoszeniu, oczywiście obecne w danym momencie na meczu.

Rywalizację zainaugurujemy konfrontacją u siebie z Jedynką Bytów. Kluby porozumiały się co do przesunięcia tego meczu o dwa dni względem pierwotnego terminarza i zamiast 18 września podejmiemy bytowską ekipę w poniedziałek 20 września o godz.18.00 w hali Szkoły Podstawowej w Debrznie.

Dodajmy, iż ogółem wystartuje w rozgrywkach na tym poziomie 17 zespołów. W grupie B zagrają Start II Wejherowo, Wieża Połchowo, Skoczek Sopot, Salos Rumia, GKTS III Gdańsk i ATS IV Małe Trójmiasto Reda, natomiast w grupie C TTS II Skarszewy, STS Borkowo, UKS II Pelplin, Profesjonal24 Skowarcz oraz Leo Trąbki Małe.