Krzysztof Szawarniak klubowym rekordzistą09.09.2021r.
W niedawnym meczu ligowym z Lipniczanką Lipnica najskuteczniejszy obecnie napastnik MKS-u Debrzno i zarazem lider klasyfikacji snajperów klasy okręgowej Krzysztof Szawarniak przeszedł do historii drużyny seniorów klubu znad Debrzynki. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o "czteropak", czy jak kto woli "karetę" z bramek, którymi uraczył pięć dni temu sympatyków czerwono-niebieskich, chociaż i to osiągnięcie wzbudza szacunek...

Chodzi zupełnie o co innego... Spieszymy donieść, iż 4 września Krzysiek stał się samodzielnym rekordzistą ekipy z Grodu Dzika, gdy weźmiemy "pod lupę" gole strzelane mecz po meczu na początku sezonu. Gdyby bowiem brać pod uwagę spotkania o punkty, w każdym z pięciu dotychczas rozegranych przez team Pawła Władyczaka w kampanii 2021/2022 Szawarniak wpisywał się przynajmniej raz na strzelecką listę, czego wcześniej nikomu się nie udało! Imponująca seria "Szuwara" (ciągle może być kontynuowana, czego zawodnikowi oczywiście życzymy) to dwa trafienia na inaugurację z Sokołem Wyczechy, następnie jedno we Włynkówku, gol z KS Gryfem Słupsk, bramka w Studzienicach i wreszcie wspomniane cztery z Lipniczanką. Brawo!

Przy tej okazji nie od rzeczy będzie przypomnieć kto dotąd dzierżył najlepsze osiągnięcie w tym specyficznym rankingu. Otóż w przeszłości dwóch piłkarzy MKS-u zdobywało bramki w czterech premierowych potyczkach ligowych danych rozgrywek. Byli to Arkadiusz Lewenko w sezonie 1994/95 w klasie A (gol w wyjazdowych derbach z Błękitnymi Słupia, bramka z Myśliwcem Tuchomie, dwie w Kamnicy z Unią i także dwie u siebie z Granitem Koczała) oraz Paweł Wegner w edycji 2015/2016 w okręgówce (dwa gole z Piastem Człuchów, jeden z Czarnymi w Czarnem, hat trick z KS Damnica i bramka w Jezierzycach ze Stalą). Szawarniak w Studzienicach najpierw wyrównał dorobek starszych kolegów, później poszedł za ciosem i przewyższył ich dokonania, a nam nie pozostaje nic innego jak prośba o ciąg dalszy!