Przednia zabawa na Pikniku Rodzinnym07.09.2021r.
Doskonała pogoda, znakomita frekwencja (chyba najlepsza odkąd realizujemy tę imprezę), świetne humory dzieci i ich opiekunów, sporo atrakcji - tak w największym skrócie przebiegała kolejna edycja Pikniku Rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS-u Debrzno, który zorganizowaliśmy w niedzielę 5 września. Ponad dwie i pół godziny spędzone na Stadionie Miejskim minęły jak z bicza strzelił, a ponieważ dominowała radość ze wspólnego spotkania właściwie niczego więcej nie trzeba było uczestnikom. No może odrobiny dobrego jedzonka serwowanego z jednej strony przez niezastąpionego Jakuba Szyszkę, a z drugiej Przyjaciela czerwono-niebieskich Jerzego Pelowskiego...

Strefę gastronomiczną usytuowano tradycyjnie przy budynku klubowym. J. Szyszka zaproponował tym razem wyśmienite spaghetti bolognese, egzotyczną sałatkę owocową, "kanapkowy zawrót głowy" oraz nade wszystko (obowiązkowo w barwach klubowych) mrożoną granitę. To nie tylko wyjątkowo smakowało, ale też jak wyglądało... Maestria! Stanowisko zawiadywane, przez J. Pelowskiego także pękało w szwach, bo nie ma to jak kiełbaska z grilla... Całość uzupełniała Katarzyna Szyca z popcornem oraz nieocenieni Rodzice dzieci, którzy dostarczyli najprzeróżniejsze rodzaje ciast.

Zanim płytą boiska zawładnęli młodzi piłkarze i zapanował artystyczny nieład i swoboda (lecz o to przecież chodziło...) odbyła się część oficjalna, w której nie zabrakło akcentów sentymentalnych. Zaczęliśmy jednak od pasowania na piłkarza. W tej podniosłej chwili uczestniczyli burmistrz Debrzna Wojciech Kallas oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Rybicka w asyście koordynatora Akademii Pawła Władyczaka. Treningowy sprzęt sportowy otrzymali w tym roku: Jakub Bańczyk, Wojciech Budziński, Aleksander Dudek, Patryk Dudzic, Filip Dziubiński, Borys Gibuła, Urszula Gliszczyńska, Jakub Gryta, Jakub Jażdżewski, Antoni Kaszuba, Piotr Knitter, Alan Koniarczyk, Maria Kopitkowska, Viktor Kopitkowski, Jan Laskowski, Mikołaj Lelo, Miłosz Lelo, Antoni Lica, Nikodem Lisowski, Michał Łepek, Jakub Majer, Maja Murach, Marcel Murach, Maksymilian Ogierman, Piotr Pałubicki, Piotr Paprota, Matvi Petruniv, Oskar Rossa, Krystian Syska, Daniel Szczepanik, Maksymilian Szłapinski, Cyprian Szyca, Iwo Traczyk, Daniel Urban, Iga Wegner, Łukasz Zielinski i Leo Zienkiewicz.

Potem nagrodziliśmy pamiątkowymi medalami za ubiegły sezon wszystkich trenujących u Norberta Muchy i Krzysztofa Dudzica z roczników 2010 (dziewczynki), 2011, 2012, 2013 i 2014. Na wniosek Dariusza Piekarskiego wyróżniono za zaangażowanie, charakter i postęp w poprzedniej kampanii Sebastiana Kaneckiego, Mateusza Kulickiego i Stefana Paprotę (rocznik 2008 i młodsi), a Aleksandra Czyżykowska w imieniu syna Maksymiliana odebrała suwenir dokumentujący jego grę w MKS-ie w minionych latach. Przypomnijmy, że po okresie wypożyczenia do JFA Przechlewo Maks od kilku tygodni na mocy transferu definitywnego został futbolistą Chojniczanki Chojnice.

Wzruszająco zrobiło się, gdy podsumowywaliśmy dwuletni pobyt emkaesiaków z rocznika 2006 (i młodsi) w I lidze wojewódzkiej. Piłkarzy (Patryk Bednarczyk, Hubert Birosz, Mikołaj Brzykcy, Adrian Grabka, Szymon Grochowski, Szymon Jakubowski, Hubert Kaczmarczyk, Jakub Kaczyński, Konrad Kieruj, Dominik Pikulik, Jakub Piotrowski, Michał Pliszka, Dominik Sobczak, Mateusz Szajgin, Michał Szajgin, Szymon Szlaga, Marek Śledziński i Wiktor Wrzeszcz plus nieobecni Franciszek Drygalski, Wiktor Górecki i Jakub Olas) oraz trenera P. Władyczaka obdarowaliśmy okolicznościowymi t-shirtami, a trzech zawodników, którzy od niedawna reprezentują barwy Arki Gdynia (Pikulika, Szlagę i Piotrowskiego), nagrodziliśmy grawertonami. "Piki", "Simon" i Kuba zostawili trwały ślad w historii młodzieżowego futbolu w Grodzie Dzika, podobnie jak Rodzice, którzy bardzo aktywnie włączali się w pobyt synów w klubie i to także dzięki ich zainteresowaniu i opiece to trio ma szansę rozwijać talent w większym ośrodku piłkarskim. Nie zabrakło wyróżnienia dla P. Władyczaka, który w największym stopniu miał udział w rozwoju w/w zawodników. Franciszek Osięglewski w zastępstwie swojego kuzyna W. Góreckiego odebrał grawerton finalizujący niemal 9-letnie treningi w Akademii tego zawodnika. Tak się złożyło, iż życiowe losy rzuciły Wiktora pod Poznań, gdzie w klubie z Lubonia będzie kontynuował sportową przygodę, a mowa o futboliście, który co warto przypomnieć pojawił się na inauguracyjnym treningu AP 2012 MKS-u Debrzno w małej hali Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego 31 października 2012 roku, czyli dokładnie w dniu... swoich szóstych urodzin. Potem nieprzerwanie był w klubie, ambitnie podnosząc swoje umiejętności.

Stały punkt programu to oczywiście fotografie drużyn i nie zabrakło tego również teraz. Przy okazji serdeczne podziękowania za pomoc w tym względzie kierujemy w stronę Dariusza Staneckiego. Darek zapewnił serwis foto z całej imprezy. Dużym wzięciem cieszyło się stoisko Pani Wandy Mulik, a kolejka dzieci chętnych do malowania twarzy cały czas była pokaźna. Firma Aga-Toma z Barwic to oczywiście zamki dmuchane, Foot Dart oraz rewelacyjne jak zawsze Bumper Balls. Zupełnym novum były Panie Animatorki z Człuchowa, które przyciągały jak magnes najmłodszych i zapewniły im doskonałą zabawę.

Na nieco zmęczonych czekały gminne leżaki opatrzone firmowym hasłem "Debrzno, tu poczujesz dzikość serca". Obserwowaliśmy ponadto pokazowy trening przedszkolaków i mecze w starszych grupach wiekowych. Każdy tego dnia mógł znaleźć coś dla siebie i absolutnie nie było miejsca na nudę.

Wszystkim bez wyjątku zaangażowanym w organizację Pikniku wielkie dzięki (finansowo wsparli nas Bank Spółdzielczy Człuchów oddział Debrzno, Katarzyna i Karol Grochowscy oraz Przewodniczący Rady Osiedla "Na Wzgórzu" Wojciech Chojecki) i cóż, może utrudzeni, ale szczęśliwi, że całość wypadła tak pozytywnie zapraszamy za rok, we wrześniu 2022!