Po pierwsze zwycięstwo?21.08.2021r.
W niedzielę 22 sierpnia 2021 r. o godz.17.00 w trzeciej serii meczów klasy okręgowej seniorów MKS podejmie na obiekcie przy ul. Sportowej ekipę KS Gryf Słupsk. Podopieczni Pawła Władyczaka czują spory niedosyt po dwóch rozegranych dotychczas spotkaniach sezonu 2021/2022. Dalece niezadowalający jest na razie dorobek punktowy emkaesiaków, którzy dwukrotnie w końcówkach potyczek tracili istotne dla ostatecznego rezultatu gole.

Przypomnijmy zatem, że z Sokołem Wyczechy grając od 63. minuty w dziesiątkę debrznianie wygrywali jeszcze w 85 min. 2:1, a sześć dni później na klepisku we Włynkówku "posialiśmy" komplet oczek w 90. minucie, wywożąc stamtąd tylko punkcik mimo, iż to nasi piłkarze byli lepsi... Czy czerwoni-niebiescy wreszcie pokuszą się o komplet oczek, tak potrzebną dla komfortu psychicznego wiktorię? Zadanie do prostych należeć oczywiście nie będzie, gdyż nad Debrzynką pojawi się najmłodszy team ligi, który już w ubiegłej edycji zalazł za skórę niejednej drużynie (w tym i nam), zajmując wysoką piątą lokatę. W przerwie letniej średnia wieku tego zespołu uległa nawet obniżeniu. Wszystko dlatego, że jedyny zawodnik słupszczan, o którym swobodnie można było powiedzieć "senior", czyli golkiper Marcin Petrus (na karku czterdziestka) niespodziewanie na stare (naturalnie piłkarskie) lata zakotwiczył w IV-ligowej lęborskiej Pogoni, co było niemalże tak zaskakującym krokiem jak złoty medal Dawida Tomali w chodzie (nomen omen) na 50 km w całkiem niedawno zakończonych igrzyskach olimpijskich.

Nie będzie nam jutro łatwo, oj nie, ale z pewnością stać MKS na dużo skuteczniejszą, bardziej roztropną grę w każdej formacji i wykorzystanie atutu własnego boiska. Gdyby tak się stało przełamalibyśmy fatalną passę w kontaktach z klubem z ul. Zielonej. KS Gryf to bowiem jedyny zespół, z którym w historii zdarzyło się nam w jednej kampanii rywalizować aż trzykrotnie (oby taki sezon jak ubiegły nie powtórzył się nigdy...) i niestety za każdym razem schodziliśmy z placu gry pokonani (1:6 w Grodzie Dzika oraz dwa razy po 1:3 w Słupsku).

Władyczak ogłosił kadrę na jutrzejsze zawody i nie ma w niej właściwie żadnych niespodzianek. Z 16-osobowego zestawienia, które wpisaliśmy do sprawozdania we Włynkówku ubył kontuzjowany Damian Kamowski, a ponadto Michał Kawczak, których zastąpią Wojciech Kaczmarek i Jakub Nykiel. Wszyscy pozostali są gotowi do meczu i bojowo nastawieni. Do zobaczenia na Stadionie Miejskim!

Mecze MKS-u z KS Gryfem Słupsk i strzelcy bramek dla naszego zespołu:

1. 09.08.2020 r. MKS- KS Gryf 1:6 (1:3); Szawarniak (klasa okręgowa)
2. 12.03.2021 r. KS Gryf- MKS 3:1 (1:0); Władyczak; (klasa okręgowa)
3. 09.05.2021 r. KS Gryf- MKS 3:1 (1:1); B. Rutyna; (klasa okręgowa)

Ogółem: 3 mecze, 3 zwycięstwa drużyny KS Gryf, bramki 12-3 na korzyść słupszczan.