Tomasz Małka wypożyczony do złotowskiej Sparty 16.08.2021r.
Nowym klubem wychowanka MKS-u Debrzno 18-letniego Tomasza Małki została Sparta Złotów. Zawodnika wypożyczono do spadkowicza z wielkopolskiej V ligi na sezon 2021/2022 i będzie próbował walczyć o pozycję w składzie drużyny z miasta nad Głomią.

Tomek nie widział dla siebie w tym momencie miejsca w ekipie seniorów czerwono-niebieskich i realnych szans na grę w zespole Pawła Władyczaka, a ponieważ uczęszcza przy tym do szkoły w Złotowie jest mu obecnie bliżej do Sparty niż Grodu Dzika. Małka ma skromny staż w drużynie seniorów znad Debrzynki, w którym debiutował w towarzyskim spotkaniu ówczesnego teamu Sławomira Słonki z GLKS Wysoka 26 lipca 2019 roku (5:3). Od tej chwili zaliczył tylko osiem oficjalnych meczów w dorosłym futbolu, z czego pięć w sparingach, a ponadto jeden w lidze (w Charbrowie jesienią 2019 r.) oraz dwa w Pucharze Polski (także jesienią 2019 r., w Tuchomiu i u siebie z rezerwami Bytovii Bytów).

Pokaźniejszy bilans w przypadku tego piłkarza dotyczy jego występów w piłce dziecięcej i młodzieżowej. Bojowy chrzest w meczu o punkty przeszedł niemal pięć lat temu, 10 września 2016 r. u trenera Sebastiana Stalki w derbach juniorów C1 z Czarnymi Czarne (3:2). W edycji 2016/2017 zagrał w pięciu potyczkach ligowych, strzelając jedną bramkę. Kampania 2017/2018 to obecność... jedynie na liście zgłoszeń, bez śladu w protokołach meczowych. Zgoła odmiennie było w sezonie następnym (2018/2019), gdy wybiegał na boisko pod szkoleniową batutą Łukasza Płóciennika 18 razy, zdobywając jednego gola. Wreszcie w okresie 2019/2020, a w zasadzie w rundzie jesiennej, gdyż rozgrywki przerwano na półmetku, to osiem spotkań i cztery trafienia. Ogółem zatem Małka zanotował w piłce juniorskiej w rozgrywkach mistrzowskich w barwach MKS-u 31 gier i strzelił sześć bramek.

Czy odnajdzie się w złotowskiej Sparcie? Trzymamy kciuki!