Dla każdego coś miłego20.09.2018r.
Niedzielny piknik Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno zorganizowany w tym roku pod hasłem "Debrzno miastem dzikich piłkarskich emocji" cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, rodziców, babć, dziadków, rodzeństwa, ale też szeregu osób nie związanych na co dzień z klubem. Dzięki nieocenionej pomocy przyjaciół ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Gminy Debrzno oraz głównie mam i ojców naszych zawodniczek i zawodników atrakcji było znacznie więcej niż w poprzednich edycjach. Ukłony dla WAS!

Tradycyjnie całość zaczęliśmy od pasowania kandydatów na piłkarzy, którego dokonali burmistrz Wojciech Kallas wraz z koordynatorem akademii Pawłem Władyczakiem. Treningowy sprzęt trafił do rąk 24 młodych adeptów, a byli to: Igor Beger, Leon Bieluszko, Oliwia Galska, Szymon Grochowski, Kacper Kaczor, Szymon Kaczyński, Rafał Kaszubowski, Lena Kiestrzyn, Szymon Łabędź, Filip Nylec, Mikołaj Olkowski, Maciej Pachuc, Julian Pawłowski, Hubert Sadłowski, Jakub Sandecki, Marcel Sandecki, Patryk Słodowicz, Seweryn Słonka, Tomasz Stępniak, Paweł Szefler, Iwo Traczyk, Julia Twardowska, Wiktor Wasyłyk i Cezary Wrzeszcz.

Nagrodziliśmy trzech zawodników, jednego za "całokształt", dwóch za sezon 2017/2018. Żegnaliśmy oficjalnie Mateusza Trelę, który reprezentował barwy czerwono-niebieskie w latach 2012-2017, aby po rocznym wypożyczeniu stać się przed paroma tygodniami definitywnie piłkarzem Arki Gdynia. Poza tym wyróżniono Dominika Pikulika, m.in. za wywalczenie stałego miejsca w Kadrze Pomorza rocznika 2006 oraz Maksymiliana Czyżykowskiego, m.in. za rozsławienie małego Debrzna i samego MKS-u w ogólnopolskim projekcie Polish Soccer Skills. Listy gratulacyjne otrzymali z tej okazji także Rodzice M. Treli, D. Pikulika i M. Czyżykowskiego.

Nie zabrakło podziękowań dla trenerów wszystkich grup oraz naszych darczyńców, czyli "Promatu" i debrzneńskich przedsiębiorców. Następnie przystąpiono do pamiątkowych zdjęć drużyn młodzieżowych MKS-u, począwszy od tej najmłodszej, jeszcze nie grającej w regularnych rozgrywkach mistrzowskich, a więc przedszkolaków. Kolejnym punktem była wspólna fotka uczestników pikniku, po której boisko Stadionu Miejskiego podzielono na cztery części, gdzie debrzneńscy szkoleniowcy (Dariusz Piekarski, Łukasz Płóciennik, Sławomir Słonka i P. Władyczak) przeprowadzili testy futbolowe dla zawodników tworzących zespoły w danych rocznikach. Zaprezentowaliśmy też nowego współpracownika emkaesiaków, trenera Szymona Rudnika z Chojnic, który odbył pokazowe zajęcia z 10 piłkarzami z ekip juniorów C2 i D1. W niedalekiej przyszłości zajmie się treningami indywidualnymi w klubie. W tym samym czasie na murawie brylowały również maluchy, które wraz z P. Władyczakiem w obecności rodziców mogły pokazać swoje umiejętności.

Nieprawdopodobnie popularna stała się w mgnieniu oka strefa "okupowana" przez firmę Aga-Toma z Barwic. Zamki "dmuchańce", "Footdarts", a przede wszystkim "Bumper Balls" (prawdziwa rewelacja), to były hity dla dzieci. Ogromnym wzięciem (i młodzieży i dorosłych) cieszyło się stoisko "Embro", zawiadywane przez debrznianina, ex-piłkarza MKS-u Bartłomieja Bucholca, który stworzył wespół z kolegą jedyny w Polsce podmiot zajmujący się personalizacją haftu na butach, koszulkach itp. Zamówień było tyle, że gdyby impreza trwała do wieczora pracy byłoby i tak mnóstwo. Z kolei dla zmęczonych czekał relaks na leżakach wypożyczonych dzięki uprzejmości Urzędu Miasta, opatrzonych napisem "Debrzno, tu poczujesz dzikość serca"...

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Dzięki współpracy z wieloma życzliwymi nam osobami niezwykle bogate było stoisko gastronomiczne, na którym nie zabrakło napojów, soków (te z sadu Państwa Laskowskich ze Strzeczony to mistrzostwo świata!), owoców, najprzeróżniejszych smacznych ciast, tortu z cukierni "Angelika" z herbem akademii, hot dogów i wielu innych wiktuałów.... No i może najważniejsze: pogoda była łaskawa, pozwoliła swobodnie zrealizować cały program, gdyż nie zabrakło słońca, a i temperatura bardziej przypominała lipiec niż połowę września... Dziękujemy wszystkim, to dla Was i dzięki Wam realizujemy nie tylko tę, lecz i pozostałe imprezy "akademijne"!