"To są te detale, to jest ta truskawka na torcie!" 30.12.2017r.
Siódmy raz spotkaliśmy się w okresie świąteczno-noworocznym w szkolnej hali, aby pohasać bez nadmiernej "spinki" za ulubioną futbolówką i bez cienia przesady można stwierdzić, że było warto, a "temperatura" i znaczenie turnieju dla uczestników akurat tego wydarzenia nie słabnie. "Debrzno 30+" to przecież okazja do symbolicznej rywalizacji między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem, a i niekiedy sposobność do zobaczenia starych znajomych, czasami nie widzianych od lat.

31 zawodników wyraziło chęć udziału w imprezie (najwięcej od 2014 roku, wówczas grały 34 osoby), bez problemu więc utworzyliśmy cztery ekipy. Najpierw wylosowano przynależność "klubową" dla czterech golkiperów (Krzysztof Fierek, Edward Marek, Robert Oleksiewicz i Robert Rutyna), a następnie wszyscy pozostali wyciągali karteczki z kolorami kostiumów, w jakich potem przyszło im biegać po boisku. Sześć meczów, każdy trwający 2 razy 10 minut, ogółem 35 bramek, fajny klimat, dobra atmosfera, czego chcieć więcej?

Przed pierwszym gwizdkiem uczczono minutą ciszy pamięć tych, których nie ma już niestety w naszym gronie, a w przeszłości byli związani zarówno z turniejem jak też, patrząc szerzej, z "Żaglem" i MKS-em.

Gdy spojrzymy na listę tegorocznych uczestników rzucają się natychmiast w oczy nazwiska debiutantów. Takich osób było sześć (Damian Litwiniuk, Tomasz Łopienski, Piotr Malmon, Michał Pacholik, Tomasz Trossowski i Mirosław Wisiecki), z czego jedno nazwisko przykuwa szczególną uwagę. "Tomaszek" Trossowski zaliczył premierowy start w wieku... niemal 45 lat, a dla informacji młodych kibiców i przypomnienia starszej generacji zaznaczmy, że w latach 1992-1998 był piłkarzem MKS-u (93 występy wśród seniorów, 2 gole). Na przeciwległym biegunie znajduje się szczęśliwa siódemka, która nie opuściła ani jednej imprezy (Robert Białek, Krzysztof Borkowski, Krzysztof Jaworski, Adam Łukaszewski, Sebastian Michno, Michał Pilarski i Robert Rutyna). Na marginesie: "Rutyniarz" WRESZCIE nie zajął ostatniej lokaty w turnieju, jego zespół uplasował się na trzecim miejscu... Trudno w to uwierzyć, ale Robert w poprzednich czterech wydaniach "D30+" skompletował "czteropak" z czwartych pozycji w tabeli!

Bardzo cieszyła obecność po rocznej przerwie pomysłodawcy zawodów Arkadiusza Lewenko, który pędził 30 grudnia do Debrzna z Warszawy (podobnie zresztą jak Paweł Władyczak), radował start wyglądającego tak samo jak 20 lat temu na ligowych arenach Eugeniusza Twaroga (dziś Kołobrzeg), ale również przebywających na co dzień poza granicami kraju Karola Gromowskiego, Bartłomieja Grochowiny, czy wspomnianych Łopienskiego i T. Trossowskiego.

A same potyczki? Wygrali Czerwoni, którzy dość gładko poradzili sobie z każdym z trzech przeciwników. Mając w składzie m.in. Pacholika, Twaroga, Litwiniuka czy niezniszczalnych Grabkę i Edwarda Marka dominowali nad resztą stawki. Jedyny, mały kłopot przysporzyli im Biali, których pokonali minimalnie 1:0. Biali niespodziewanie stracili później drugą pozycję ulegając Czerwono-Niebieskim 3:5. Zawsze w takich chwilach piszemy jednak, że zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy i nie inaczej jest tym razem, bo to szczera prawda. Najważniejszy jest bowiem sam udział w turnieju.

Każda drużyna otrzymała puchar oraz szampana, a 31 zawodników okolicznościowe medale z drobnym, acz istotnym dodatkiem. Rokrocznie naszą imprezę okraszamy piłkarskim hasłem i podobnie było teraz. "To są te detale, to jest ta truskawka na torcie!"- te dwa stwierdzenia byłego reprezentanta Polski, a obecnie udzielającego się w programach telewizyjnych Tomasza Hajto stały się hasłem turnieju w 2017 roku...

Serdecznie dziękujemy za pomoc organizacyjną Bartłomiejowi Licy (sędzia), Szymonowi Binkiewiczowi (obsługa tablicy świetlnej) i Henrykowi Judyckiemu (opieka nad halą). I cóż, pozostaje nam zaprosić na ósmą edycję "Debrzno 30+". Do swoich życiowych zamierzeń na przyszły rok wpiszcie śmiało datę 29 grudnia 2018r., to wtedy wszyscy ponownie się spotkamy!

Sobotnia impreza odbyła się jako finalna część realizacji przez MKS zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Dla każdego coś... sportowego-Debrzno 2017" dofinansowanego przez gminę.

Wyniki i strzelcy bramek

Biali- Niebiescy 4:0 (Władyczak 2, Sadowski 2)

Czerwoni- Czerwono-Niebiescy 6:1 (Pacholik 2, Klinger, Białek, Litwiniuk, Twaróg- Malmon)

Czerwono-Niebiescy- Niebiescy 5:3 (Malmon 2, Wieszewski, Łukaszewski, Lewenko- Borkowski, Pietrzak, Tworek)