Młodzież wróciła z obozu 19.07.2017r.
Dzisiaj wieczorem dziesięciu wychowanków Akademii Piłkarskiej MKS-u Debrzno wraz z trenerem Łukaszem Płóciennikiem wróciło do swoich domów z dziewięciodniowego pobytu w Niepołomicach. Tam przebywali na obozie piłkarskim organizowanym przez Polską Akademię Futbolu-Sport Future-Polskie Orły Janusza Dajwłowskiego, z którym współpracujemy od dłuższego czasu. Kacper Bielecki, Wojciech Bielecki, Hubert Kaczmarczyk, Wojciech Marzec, Szymon Maza, Dominik Mudyna, Tymoteusz Pachura, Mikołaj Stryszyk, Szymon Szlaga i Mateusz Trela mieli okazję w szerokim gronie 80 zawodników zyskać nowe doświadczenia piłkarskie i "naładować akumulatory" na dalszą aktywność sportową w przyszłości. Debrznianin Trela w ocenie sztabu szkoleniowego został uznany (nie po znajomości, jak to żartobliwie określono) najlepszym uczestnikiem letniego campu.

Po ponad jedenastu godzinach jazdy pociągiem z malutkim, dosłownie kilkuminutowym opóźnieniem, o godz.21.35 piłkarze dotarli do Jastrowia, gdzie czekali już na swoje dzieci stęsknieni rodzice. Podróż przebiegała w dobrej atmosferze, a zaczęliśmy ją o 10.20 na znajdującej się 4 km od Niepołomic stacji w Szarowie, gdzie z peronu rozpościerał się ładny widoczek na... stadion miejscowego A-klasowego "Zrywu". Co ciekawe, szlak do stolicy Małopolski wiódł przez szereg miejscowości również "naznaczonych" futbolem, bowiem przejeżdżaliśmy kolejno przez Staniątki ("Czarni", wicemistrz trzeciej grupy klasy okręgowej), Podłęże ("Piłkarz", skądinąd piękna i rzadka jednocześnie nazwa, prawda? - klasa A), Węgrzce Wielkie ("Węgrzcanka", beniaminek okręgówki, zarazem klub, z którym jednoznacznie kojarzone jest nazwisko legendy krakowskiej "Wisły" Kazimierza Kmiecika...) i Kokotów ("Strażak", klasa A). Kiedy dotarliśmy do Krakowa Głównego pozostało nam skorzystać z wysokiej jakości usług PKP Intercity i sukcesywnie, minuta po minucie przez cały dzień, zbliżać się do Pomorza.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Debrznie oraz gronu Rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu do Niepołomic, w tym znaczący udział finansowy.