Supremacja gospodarzy, piąta lokata naszego zespołu20.03.2017r.
Bezapelacyjnym triumfem ekipy Szkółki Piłkarskiej Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim zakończył się ostatni w okresie zimowym turniej z cyklu Krajna Arena Futsal Cup. Miejscowi futboliści zdominowali rywalizację, nie zostawiając wątpliwości, któremu teamowi należy się pierwsza pozycja. Dzielnie poczynali sobie czerwono-niebiescy. Drużyna Łukasza Płóciennika w gronie dziesięciu klubów zajęła piąte miejsce.

Emkaesiacy zainaugurowali turniejowe boje od porażki 0:3 z późniejszym finalistą imprezy Gromem Więcbork. Rezultat nie odzwierciedlał przebiegu gry, gdyż długo, do momentu straty pierwszego gola nasi futboliści dotrzymywali kroku przeciwnikom. W drugiej potyczce było dużo lepiej, czego widomym znakiem efektowne 4:1 z UKS-em Boguszewo. Do dwóch trafień Emila Paczkowskiego po jednym dołożyli Olivier Rudziński i Mateusz Kulicki. W trzecim meczu de facto ważyły się losy ewentualnego awansu do najlepszej czwórki. Więcej szczęścia było po stronie KS Łochowo i piłkarze tej drużyny zwyciężyli 1:0.

W spotkaniu zamykającym fazę grupową dzięki bramce Kulickiego pokonaliśmy 1:0 Wisłę Strzelce Górne, co dało przepustkę do konfrontacji o piątą pozycję. W niej dwa celne strzały Maksymiliana Czyżykowskiego przesądziły o wygranej z Falą Świekatowo i... dobrych humorach, bo zawsze to miło pomyślnym akcentem podsumować zawody.

Główne trofeum, jako się rzekło, przypadło sępolanom. Zespół CSiR potknął się tylko raz remisując ze Spójnią Białe Błota 1:1, lecz w decydujących chwilach turnieju, czyli w półfinale i finale, rozgromił najpierw KS Łochowo (6:0), a następnie Grom (4:0), będąc ekipą o klasę lepszą od pozostałych uczestników. Brylował zwłaszcza Antoni Burkiewicz, który aż dwanaście razy umieszczał piłkę w siatce.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu i obecność na trybunach licznemu gronu Rodziców, którzy mocno kibicowali swoim pociechom. To zresztą obrazek znamienny: im młodsza kategoria wiekowa, tym większa liczba osób na widowni. Tak samo było wczoraj w Sępólnie Krajeńskim. Przed rozgrywkami ligowymi (turnieje na Orlikach) wybierzemy się jeszcze do Dębnicy na imprezę organizowaną 22 kwietnia przez Lidera Rychnowy. O tym jednak napiszemy szerzej w połowie przyszłego miesiąca.

Wyniki i strzelcy goli dla AP 2012 MKS Debrzno:

SP CSiR- Kamionka 2:0
Spójnia- Feniks 3:0
SP CSiR- Fala 3:0
Kamionka- Feniks 8:0
SP CSiR- Feniks 8:0
Fala- Spójnia 0:0
SP CSiR- Spójnia 1:1
Fala- Kamionka 1:0
Spójnia- Kamionka 3:0
Fala- Feniks 2:0

1. SP CSiR Sępólno Krajeńskie 10 14-1