Człuchowianie najlepsi w roczniku 2008, trzecia i piąta lokata dla czerwono-niebieskich05.12.2016r.
Pierwsza drużyna Akademii Piłkarskiej Człuchów zwyciężyła w świąteczno-noworocznym turnieju halowej piłki nożnej dzieci rocznika 2008 (i młodsi), który rozegraliśmy przedwczoraj w obiekcie Zespołu Szkół w Debrznie. W bardzo wyrównanej rywalizacji (przynajmniej w gronie czterech czołowych ekip) futboliści Bartosza Klimowicza byli najskuteczniejsi i zdystansowali resztę stawki. Dobrze wypadli także nasi młodzi piłkarze, bowiem podopieczni Łukasza Płóciennika zajęli trzecie i piąte miejsce.

Po fazie grupowej za faworyta zmagań (jeśli w przypadku ośmiolatków można o tym mówić) uchodzili zawodnicy Joga Bonito Okonek, którzy prezentowali najbardziej efektowną grę. Już w półfinale jednak napotkali na wielki opór emkaesiaków. Debrzneński team długo prowadził 2:1, stracił w bardzo pechowy sposób wyrównującego gola, aby minimalnie (0:1) ulec okoneckiemu zespołowi w rzutach karnych. W decydującej rozgrywce APC skromnie, acz zasłużenie pokonało ekipę z Okonka. Mecze najlepszych czterech uczestników imprezy stały na naprawdę niezłym poziomie. Zadowoleni mogliśmy być również z występu drugiego zespołu znad Debrzynki (nominalnie oznaczony był "jedynką"), ponieważ chłopcy na miarę aktualnych możliwości ładnie powalczyli o jak najwyższą lokatę i zaciekle rywalizowali o każdy metr placu gry.

Wszyscy piłkarze oraz trenerzy otrzymali pamiątkowe medale, natomiast każdy zespół puchar. Najważniejsza była sposobność aktywnego wspólnego spędzenia kilku godzin i zdobycie kolejnego, cennego doświadczenia przez maluchy wkraczające dopiero na ścieżkę sportową. Balkon w hali "pękał w szwach" od rozemocjonowanych kibiców-rodziców dzieci z praktycznie wszystkich zespołów biorących udział w turnieju. Dziękujemy arbitrom (Bartłomiej Lica i Paweł Władyczak) za bezproblemowe posędziowanie kompletu 20 spotkań.

Zawody zorganizowaliśmy we współpracy z Zespołem Szkół, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Urzędem Miasta i Gminy. Były elementem realizacji przez MKS zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sport dla każdego-Debrzno 2016" dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno.

Wyniki i strzelcy goli dla drużyn z Grodu Dzika:

Kolejarz- AP 2012 MKS II 0:2 (Kulicki, samobójcza)
Sokół- APC 0:2
Kolejarz- Sokół 0:0
AP 2012 MKS II- APC 1:1 (Czyżykowski)
Kolejarz- APC 0:5
AP 2012 II MKS- Sokół 4:1 (Paczkowski 2, Fąs, Kulicki)

1. AP Człuchów 7 8-1
2. AP 2012 MKS II Debrzno 7 7-2
3. Sokół Wyczechy 1 1-6
4. Kolejarz Chojnice 1 0-7

Joga Bonito- APC II 5:0