Pierwsze miejsce emkaesiaków, Czarni też bez porażki13.12.2015r.
Zespół Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2005 trenowany przez Sławomira Słonkę wygrał IV edycję turnieju świąteczno-noworocznego, która odbyła się wczoraj w hali Zespołu Szkół. Czerwono-niebiescy zwyciężyli w pięciu spotkaniach, jedyne punkty tracąc po bezbramkowym remisie z Czarnymi Czarne. Obok naszego teamu drugą drużyną, która nie przegrała ani jednego meczu byli właśnie futboliści z miasta nad Czernicą.

W ciągu ponad czterech godzin rozegrano 21 spotkań, całkiem sporo przy tym niezwykle interesujących, stojących na niezłym poziomie. Debrznianie udanie rozpoczęli zawody, wygrywając 1:0 z AP Szczecinek (tu ciekawostka- szkoleniowcem tego teamu był Michał Ponichtera, w 2005 roku w barwach Pioniera 95 Borne Sulinowo... najlepszy golkiper tradycyjnego Pucharu Lata seniorów organizowanego przez MKS) po trafieniu Szymona Mazy. Drugie zwycięstwo odnieśli z sąsiadami zza miedzy AP Człuchów, tym razem 2:0, dzięki bramkom Mazy i Dominika Pikulika. Potem zaczęły się "schody", ponieważ team Słonki zanotował wspomniany wyżej podział oczek z rozkręcającymi się z meczu na mecz Czarnymi oraz straszliwie męczył się z zaciekle broniącą się ekipą Football Academy Respect Zakrzewo. Gole Huberta Kaczmarczyka i Jakuba Oleksiewicza dały jednak wygraną i w perspektywie bardzo ważny bój z Włókniarzem.

Nasi młodzi piłkarze zrewanżowali się okoneckim rówieśnikom za porażkę w grupie podczas ubiegłotygodniowego turnieju w Szczecinku, minimalnie pokonując przeciwników za sprawą trafienia Pikulika. To spotkanie rozgrzało wszystkich kibiców, dość powiedzieć, że goście w ostatnich sekundach mieli wyśmienitą okazję na wyrównanie, a Mateusza Kaczmarczyka wyręczył słupek. Na koniec, w wewnętrznej rozgrywce dwóch drużyn debrzneńskich lepszy okazał się pierwszy, po gładkim 6:0.

Drugi team AP 2012 MKS też spisywał się dzielnie, chociaż oczywiście trudno było mu skutecznie rywalizować z innymi zespołami. Ważne jednak, że dzięki temu, iż byliśmy gospodarzami zmagań Słonka dał szansę pokazania umiejętności szerokiemu gronu swoich podopiecznych. Z powołanych zabrakło tylko Huberta Lange (impreza w innej dyscyplinie sportu) oraz chorego Mateusza Szczura. Wystąpiły za to m.in. (zgodnie z regulaminem) dwie przedstawicielki płci pięknej Zuzanna Belter i Zuzanna Karwacka.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, każdy futbolista pamiątkowy medal. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wielu osobom, bez których zawody byłyby o wiele uboższe organizacyjnie. Była z nami pokaźna grupa rodziców, a zwłaszcza mam, które częstowały piłkarzy i ich opiekunów wyśmienitym ciastem, kawą, herbatą, napojami itd., itp. Wielkie uznanie! Mecze turniejowe sprawnie i bez najmniejszych problemów poprowadzili jako sędziowie Bartłomiej Lica i Dariusz Piekarski, którym także należy się miłe słowo.

Dwa weekendy z grudniowymi turniejami za nami, jesteśmy dokładnie na półmetku cyklu. Za tydzień, w sobotę i niedzielę wyjdą na boisko następni zawodnicy, kolejno z roczników 2006 i 2002.

AP Szczecinek- AP 2012 MKS 0:1 (Maza)
FA Respect- Włókniarz 0:3
AP 2012 MKS II- Czarni 0:0
FA Respect- AP Człuchów 0:3