Turniej Przyjaciół Radosnego Futbolu- odsłona trzecia28.10.2015r.
10 listopada 2015r. (wtorek) o godz.17.00 na boisku "Orlik" przy Stadionie Miejskim amatorzy piłki nożnej wezmą udział w trzeciej edycji turnieju, któremu przed dwoma laty nadano trochę żartobliwie szyld zmagań Przyjaciół Radosnego Futbolu. Pomysłodawcą imprezy był Adam Łukaszewski, z małą pomocą organizacyjną, jakiej udzielił mu nasz klub. Przed nami za niespełna dwa tygodnie następne wydanie tych zawodów, tradycyjnie odbywających się w przeddzień Święta Niepodległości.

Kto może wziąć udział? Na boisko mają prawo wybiec wszyscy, którzy ukończyli 30 lat, ponadto (co niezbędne) są mieszkańcami miasta i gminy Debrzno oraz byłymi lub obecnymi piłkarzami dwóch klubów, czyli niegdysiejszego Żagla, a obecnie MKS-u. Kopać futbolówkę mogą również osoby przebywające poza naszym regionem na co dzień, a wcześniej związane z grodem nad Debrzynką. Regulaminowy zapis o wieku można obejść w jeden sposób: wagą! Trzeba mieć "jedyne" 95 kilogramów i wówczas wymagana "trzydziestka" w metryce nie ma żadnego znaczenia...

Ważna kwestia: podobnie jak poprzednio nie tworzymy samodzielnie drużyn, zaistnieją drogą losowania przed początkiem turnieju. Do bramkarzy dobierzemy zawodników z pola i w ten sposób powstaną ekipy, które zagrają systemem "każdy z każdym". Zapraszamy za kilkanaście dni na Orlika przy Stadionie Miejskim. Pamiętajcie, aby pojawić się na obiekcie odpowiednio wcześnie, zapisy zamykamy na kwadrans przed godz.17.00.