Po wyjściu z grupy byli bezkonkurencyjni, wygrana czerwono-niebieskich w Krajna Arena Futsal Cup!08.02.2015r.
Znakomicie wypadli zawodnicy Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno (rocznik 2002 i młodsi) w turnieju halowej piłki nożnej Krajna Arena Futsal Cup 2015 rozegranym wczoraj w Sępólnie Krajeńskim. Drużyna Sebastiana Stalki po zajęciu drugiego miejsca w grupie awansowała do najlepszej czwórki, a w niej po dwóch efektownych zwycięstwach zgarnęła pierwszą lokatę w zawodach i okazały puchar. Gratulujemy!

Debrzneński szkoleniowiec wcale nie był zachwycony grą swoich podopiecznych we wstępnej fazie imprezy. W inauguracyjnym starciu z gospodarzami prosty błąd zadecydował o utracie gola na 1:1 i mecz zakończył się zaledwie podziałem punktów, mimo przewagi emkaesiaków. W drugim spotkaniu toczyliśmy zacięty bój z Gwiazdą Sypniewo, a o wiktorii piłkarzy z dzikiem w herbie przesądził hat trick Mateusza Treli. Trzecia konfrontacja z najsłabszym w grupie Tarpanem Mrocza była istną drogą przez mękę. Ostatecznie zremisowaliśmy 1:1 po trafieniu Jakuba Pałubickiego. Druga lokata oznaczała perspektywę walki o finał z dobrze znaną z ligi na otwartych boiskach ekipą Kornowscy Szarża Krojanty. Zespół z Krojant wygrał drugą grupę, w której doszło zresztą do bardzo rzadko spotykanej sytuacji. Oto wszystkie drużyny zgromadziły... po cztery punkty, zatem w tej niezwykle równej rywalizacji o przejściu do najlepszej czwórki decydowała różnica bramek.

Co ważne, MKS w najwłaściwszym momencie zawodów zaprezentował najlepszą dyspozycję. Półfinał z Szarżą przyniósł gładkie 3:0, a warto zauważyć, że na listę strzelców wpisała się również Małgorzata Szyszka i to chwilę po wejściu na plac gry! W decydującym o pierwszeństwie w turnieju meczu drugi raz team Stalki zmierzył się z Krajną Sępólno Krajeńskie. Wprawdzie w pechowych okolicznościach straciliśmy bramkę (samobój Treli), ale później było już znacznie pomyślniej. Dzięki golom Jakuba Nykiela, Treli oraz Kamila Kiedrowicza wygraliśmy 3:1 i wielka radość zapanowała w obozie czerwono-niebieskich.

To nie koniec dobrych wieści, ponieważ organizatorzy postanowili wyróżnić nagrodą dla najlepszego bramkarza Patryka Barczewskiego, natomiast Trela zdobył łącznie cztery bramki, a w dogrywce na rzuty karne z reprezentantem Krajny Łukaszem Budynem okazał się minimalnie lepszy, co zapewniło mu trofeum dla króla snajperów. Brawo! Z kolei sępolanin Ł. Budyn też wychodził z hali zadowolony, bo otrzymał prestiżowy tytuł MVP zawodów...

AP 2012 MKS- Krajna 1:1 (Pałubicki)
Tarpan- Gwiazda 0:1
AP 2012 MKS- Gwiazda 3:2 (Trela 3)