"Futbol to nie wszystko, ale wszystko bez futbolu jest niczym" 30.12.2014r.
Hasło w tytule niniejszego materiału nie stanowi przypadku. Taka właśnie sentencja przyświecała uczestnikom czwartej edycji turnieju piłki nożnej "Debrzno 30+", rozegranego tuż po Świętach Bożego Narodzenia w hali Zespołu Szkół. Chęć piłkarskiej zabawy kilkanaście godzin po odejściu od zastawionych najprzeróżniejszymi specjałami stołów wyraziły 34 osoby i taka liczba kolejny raz utwierdziła organizatorów w przekonaniu, że realizujemy imprezę, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Podobnie jak w ubiegłym roku drużyny skompletowaliśmy drogą losowania. Najpierw na uśmiech fortuny zdali się bramkarze (Daniel Janusz, Edward Marek, Robert Oleksiewicz, Robert Rutyna), do których następnie dobierano resztę zawodników. Wśród futbolowych zapaleńców wyróżnić wypada trzynastkę, która zaliczała swój czwarty turniej, a więc bawi się z nami od 2011 roku. Do tej grupy należeli Robert Białek, Krzysztof Borkowski, Krzysztof Jaworski, Mirosław Kisełyczka, Andrzej Koroś, Arkadiusz Lewenko (pomysłodawca całości), Adam Łukaszewski, Sebastian Michno, Ireneusz Nowak, Sylwester Nylec, Michał Pilarski, Rutyna i Roman Szerląg. Na przeciwległym biegunie znaleźli się debiutanci, a mianowicie Andrzej Bartosiewicz, Sebastian Grabka, Wojciech Kropski, Dariusz Pietrzak, Grzegorz Racinowski i Eugeniusz Twaróg. Podkreślić trzeba udział dwóch reprezentantów kategorii "50+", Tadeusza Bucholca i Marka. W tak licznym gronie aż dwadzieścia osób przynajmniej raz zagrało w przeszłości oficjalny mecz w drużynie seniorów MKS-u Debrzno, ale tylko Oleksiewicz, Rutyna i Paweł Władyczak znajdują się w obecnej kadrze, przy czym wyłącznie ten trzeci wyszedł na boisko w lidze jesienią.

Sobotnie mecze (2 razy 10 minut) mogły się podobać. Były ładne gole (ogółem 22), dobra atmosfera, wzajemny szacunek na boisku i poza nim, ale i w tym wszystkim ciekawa rywalizacja z punktu widzenia obserwującego to kibica. Aż trzy ekipy uzyskały przecież po sześć punktów, a o końcowej kolejności przesądziła mała tabelka, w której owe teamy zgromadziły po trzy oczka, miały poza tym... jednakową różnicę goli i dopiero większa liczba zdobytych dała Czerwonym triumf, przed Czerwono-Niebieskimi i Żółtymi. Biali też się bardzo starali, ale tym razem musieli uznać wyższość kolegów.

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy, okazały puchar, wszyscy piłkarze medale oraz... bony na napoje serwowane kilkadziesiąt minut po skończeniu gry w całkowicie opanowanym przez znakomitą większość uczestników "Debrzno 30+" lokalu "Gama" na ul. Ogrodowej.

Serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji turnieju Bartłomiejowi Licy (sędzia) i Krystianowi Ryhanyczowi (obsługa techniczna). Przypominamy, że impreza to część realizacji przez klub zadania publicznego "Aktywni sportowo bez względu na wiek- Debrzno 2014", dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno. Do zobaczenia za rok, gdy czekać nas będzie maleńki jubileusz!

Wyniki i strzelcy bramek:

Żółci- Czerwoni 1:2 (Petrecki- Władyczak, Machciński)

Czerwono-Niebiescy- Biali 3:1 (S. Nylec 2, Król- Kisełyczka)

Żółci- Czerwono-Niebiescy 1:0 (Petrecki)

Czerwoni- Biali 5:1 (Sadowski 2, Tworek, Machciński, Władyczak- Kisełyczka)

Żółci- Biali 3:0 (Petrecki, Stanecki, Wirkus)

Czerwoni- Czerwono-Niebiescy 2:3 (Sadowski 2- Koroś 2, Lewenko)

Tabela:

1.Czerwoni 6 9-5
2.Czerwono-Niebiescy 6 6-4
3.Żółci 6 5-2
4.Biali 0 2-11