W trzeciej edycji trzy razy "naj"... 02.01.2014r.
Najwyższa frekwencja, najbardziej wyrównane mecze, najlepsza atmosfera - tak wyglądał III turniej halowej piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+". Aż 37 zawodników przystąpiło do towarzyskiej konfrontacji w zawodach, w których w założeniu wynik ma schodzić na plan dalszy i tak faktycznie było.

Nowinka regulaminowa, czyli dolosowywanie do bramkarzy pozostałych uczestników imprezy i w ten sposób tworzenie ekip, zdecydowanie uatrakcyjniła zmagania. Liczba chętnych do występu była na tyle pokaźna, iż spokojnie można było stworzyć nawet pięć drużyn, ale ostatecznie w trosce o kondycję piłkarzy postanowiono, że poprzestaniemy na czterech. Ponieważ golkiperów zgłosiło się pięciu, jeden z nich (Sławomir Słonka) biegał w polu, a pozostali (Edward Marek, Robert Rutyna, Daniel Janusz i debiutant Robert Oleksiewicz) odpowiadali za poszczególne teamy. W gronie futbolistów, warto podkreślić, znaleźli się zarówno ci, którzy bawili się z nami trzeci raz, jak i zupełni nowicjusze. Byli na przykład i to nas cieszy, rodzice dzieci z Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u, była także jak co roku "dzika karta", tym razem dla przedstawiciela rocznika 1984, Bartłomieja Grochowiny. Arbiter Robert Szychowski podkreślał bardzo fair postawę zawodników w trakcie wszystkich spotkań, a trzeba dodać, że walka była niezwykle wyrównana, mimo zabawowego charakteru potyczek. Z sześciu meczów (grano 17 minut, bez dzielenia na połowy), tylko jeden zakończył się wyraźną przewagą którejś ze stron, pozostałe to remis i cztery wygrane "na styk", różnicą jednego trafienia.

Jak zwykle przygotowaliśmy drobne upominki (pamiątkowe medale) dla każdej osoby, zespoły otrzymały po szampanie, a członkowie zwycięskiej ekipy klubowe czapeczki, wręczane przez pomysłodawcę przedsięwzięcia Arkadiusza Lewenko, który zresztą zademonstrował wcześniej dobrą formę, ustępując w nieoficjalnej klasyfikacji strzelców jedynie Pawłowi Władyczakowi. Dogrywka? Tak, też się odbyła, a rozmowy na tematy nie tylko sportowe w zaprzyjaźnionej "Lagunie" trwały i trwały...

Dziękujemy za pomoc techniczną przy organizacji turnieju Krystianowi Ryhanyczowi. Przypomnijmy, że całość przeprowadziliśmy w ramach realizacji zadania publicznego "Od przedszkolaków po oldbojów-wszyscy na sportowo Debrzno 2013" dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno.

Wyniki i strzelcy bramek:

Czerwono-niebiescy - Biali 2:1 (Sadowski, Nowak- Tworek)

Żółci - Czerwoni 3:2 (Petrecki 2, Władyczak- Lewenko 2)

Czerwono-niebiescy - Czerwoni 2:1 (Nowak, Jaworski- Lewenko)

Biali - Żółci 1:5 (Nylec- Władyczak 3, Górecki, Kostiureczko)

Czerwono-niebiescy - Żółci 1:1 (Jaworski- Władyczak)

Biali - Czerwoni 2:1 (Wirkus, P. Paprota- Koroś)

Tabela:

1. Żółci				7	9-4
2. Czerwono-niebiescy	7	5-3
3. Biali				3	4-8
4. Czerwoni			0	4-7