Remis z Polonią w premierowym sparingu19.07.2024r.
Umiarkowanie zadowoleni schodzili do szatni po zakończonym pierwszym meczu kontrolnym tego lata piłkarze MKS-u. Debrznianie zremisowali na Stadionie Miejskim ze spadkowiczem z V ligi wielkopolskiej Polonią Jastrowie 3:3, demonstrując chwilami niezłą grę, zwłaszcza w drugiej odsłonie rywalizacji.

Drużynę z Grodu Dzika pod nieobecność Krzysztofa Dudzica poprowadził Paweł Władyczak, a na boisku pojawiło się łącznie piętnastu piłkarzy naszego zespołu. W tym gronie warto odnotować aż trzy debiuty. Całą drugą część spotkania zagrał Michał Wcisło, 24-letni zawodnik reprezentujący w przeszłości GTS Lipka, a ostatnio występujący w Orle Scholastykowo (liga powiatowa LZS). Od kilku dni jest oficjalnie futbolistą emkaesiaków zgłoszonym do ligi. Poza tym premierę w seniorach zaliczyli dwaj wychowankowie klubu z ul. Sportowej Maksymilian Fąs i Antoni Sadowski. Obaj wracają do nas ze Sparty Złotów, przy czym pierwszy grał tam cały sezon 2023/2024, a drugi tylko w rundzie jesiennej. Dwaj bardzo młodzi zawodnicy debiutując w seniorach w piątkowe późne popołudnie przeszli do historii MKS-u, o czym wkrótce napiszemy w osobnym materiale, bo okazja ku temu nadarza się przednia. Dużą niespodzianką był występ między słupkami Sławomira Słonki. Sławek ponad dekadę (2011-2021) grał na chwałę Czerwono-Niebieskich (ogółem 377 meczów), a trzy lata temu odszedł do GTS-u Lipka. W zawodach towarzyskich z Polonią, wobec kłopotów z obsadą bramki, przyszedł z pomocą zespołowi debrzeńskiemu, ale RACZEJ był to jeden raz, gdyż w kampanii 2024/2025 ma być grającym trenerem lipczan. Po niemal półrocznej przerwie zaistniał z kolei w MKS-ie wypożyczony na rundę wiosenną do Sokoła Wyczechy Błażej Borucki. Czy zostanie w klubie znad Debrzynki pokażą najbliższe tygodnie.

Zaczęliśmy fatalnie, ponieważ w jednej z pierwszych akcji przyjezdnych, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska nadbiegający Karol Grelewski z najbliższej odległości bez problemu umieścił piłkę w siatce. W 15 min. mogliśmy wyrównać, bo w dobrej pozycji znalazł się Krystian Szostek, ale jego płaskie uderzenie było niecelne. W 23 min. na 2:0 dla jastrowian podwyższył ponownie Grelewski, który po prostopadłym zagraniu uprzedził wychodzącego Słonkę i technicznym strzałem zza pola karnego zdobył swoją drugą bramkę.

W polu nie wyglądało to źle, jeśli chodzi o postawę gospodarzy, ale brakowało najważniejszego, czyli konkretów. Te nadeszły dopiero po przerwie. W 52 min. kontaktowe trafienie zapisaliśmy Kamilowi Masternakowi. Mocno przymierzył z ponad 20 metrów i zaskoczył nieco zasłoniętego w tym momencie Oliwiera Jaworskiego. Czerwono-Niebiescy przejęli inicjatywę, coraz częściej zagrażając bramce gości, ale w 60 i 61 min. dwukrotnie dobrymi interwencjami ratował zespół Słonka. W 65 min. było już 2:2. Borucki świetnie dostrzegł Szostka, który z dużą swobodą poradził sobie z obrońcą, a następnie strzelił "po długim" poza zasięgiem golkipera. W 68 min. groźnie uderzał Borucki, a dwie minuty potem debrznianie trzeci raz cieszyli się z gola. Korner w wykonaniu Michała Pacholika, zagranie do Szymona Szlagi, ładna mocna próba i po ręce Jaworskiego oraz odbiciu się od poprzeczki futbolówka wpadła do celu.

Powinniśmy wygrać ten mecz, ale w 83 min. błędu w polu karnym nie ustrzegł się K. Masternak i Grelewski w prosty sposób skompletował hat tricka. Wcześniej, w 77. minucie po rzucie wolnym rywale nieznacznie spudłowali po strzale głową. W końcówce dwie okazje naszych piłkarzy. Najpierw w 85 min. po przechwycie Maksymilian Wieczorek uderzył wzdłuż bramki, a w 89 min. nieznacznie chybił z wolnego K. Masternak. Wkrótce potem arbiter Dawid Kleist zagwizdał po raz ostatni.

Drugim sprawdzianem dyspozycji piłkarzy MKS-u będzie XXVI edycja turnieju o "Puchar Lata". Imprezę zorganizujemy w przyszłą niedzielę 28 lipca o godz.11.00 na Stadionie Miejskim.

MKS Debrzno- Polonia Jastrowie 3:3 (0:2)

0:1 Karol Grelewski (3)
0:2 Karol Grelewski (23)
1:2 Kamil Masternak (52)