Jak w 2023 roku, czyli Balboa Team przed MKS-em 15.07.2024r.
Blisko pięć godzin piłkarskich zmagań wieczorno-nocnych z piątku na sobotę 12/13 lipca, 10 ekip, 96 zawodników, wielu kibiców, 24 mecze, 58 bramek, dobra (poza drobnymi incydentami) atmosfera i taka sama pogoda, bo chociaż prognozy "groziły" nam obfitym deszczem, to koniec końców tylko mniej więcej w połowie zawodów nieco popadało, a potem niebo zaczęło płakać dopiero w trakcie i tuż po uroczystości wręczenia nagród. To najkrótsze podsumowanie futbolowego wydarzenia nad Debrzynką na "Orliku" nieopodal Stadionu Miejskiego.

Dziewiąta edycja nocnego grania amatorów to była udana impreza, którą zaczęliśmy od losowania, w którym za "sierotkę" robił pomysłodawca całości Krzysztof Dudzic. Wkrótce potem, punktualnie o 20.00 sędziowie Mariusz Hoppe i Artur Włoch zagwizdali pierwszy raz inaugurując rywalizację w grupach. W pierwszej górowali ogólni faworyci zawodów, tj. MKS Debrzno i Balboa Team. Obie drużyny dość łatwo wywalczyły awans do półfinału, przy czym bezpośrednia potyczka przyniosła wygraną MKS-u 2:0. W drugiej grupie mecze były dużo bardziej wyrównane (aż cztery remisy, tylko 13 trafień w dziesięciu konfrontacjach!) i w zasadzie do końca nieznany był drugi półfinalista po Nuna Team. Ostatecznie do czołowej czwórki przebiła się Skra Bińcze.

W konfrontacjach o finał Balboa Team wygrał 3:2 z Nuna Team kontrolując przebieg spotkania praktycznie od początku, natomiast MKS długo przegrywał ze Skrą, lecz zwyciężył po ciężkim boju 2:1. Starcie o brąz na korzyść Skry po jedynym tego dnia konkursie rzutów karnych, w którym pilanie z Nuna Team ani razu nie znaleźli sposobu na bramkarza rywali. Wreszcie finał i udany rewanż za porażkę ze wstępnej fazy, gdyż tym razem Balboa Team pokonał MKS 3:1. Dodajmy, iż taki skład decydującej o pierwszej pozycji potyczki to nic dziwnego, jako że podobnie było 12 miesięcy wcześniej (wiktoria Balboa Team) i dwa lata temu (wtedy triumf MKS-u).

Tuż przed pierwszą, w nocnej scenerii, burmistrz Debrzna Marta Urbańska i K. Dudzic wręczyli przygotowane uprzednio upominki drużynom (cztery puchary) i wyróżniającym się zawodnikom. MVP turnieju ogłoszono Krzysztofa Szawarniaka (MKS), królem strzelców z pięcioma bramkami (dzięki golowi w finale, bo zanosiło się na dogrywkę wśród snajperów) został Damian Kojnecki (Balboa Team), a najlepszym bramkarzem Dariusz Kowalski (Skra). Oprócz statuetek w/w piłkarze otrzymali sprzęt sportowy (piłki i rękawice), a "Szuwar" dodatkowo trunek ufundowany przez Daniela Orłowskiego ("Millside Distillery"). Ponadto ekipy, które uplasowały się na podium zostały obdarowane przekazanymi przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki voucherami do wykorzystania w ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym nad jeziorem Żuczek (balia, ognisko, sprzęt wodny).

Dziękujemy serdecznie naszym darczyńcom (Leszek Gliszczyński, Adam Hyrycz, D. Orłowski, Marek Romaniec) oraz obsługującym z wprawą grilla Mirelli Barwińskiej i Wojciechowi Chojeckiemu. Za rok mały jubileusz, bo spotkamy się, aby krzewić futbol nocą dziesiąty raz!

Tegoroczne wydanie turnieju odbyło się w ramach realizacji przez MKS zadania publicznego "Organizujemy sport z pasją- Debrzno 2024" dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

TKP- MKS 0:2

Skra- Nuna Team 1:1 karne 2:0

finał

Balboa Team- MKS 3:1