Ryczałty sędziowskie nieco w górę14.07.2024r.
W przerwie między sezonami minimalnej korekcie uległy zryczałtowane stawki ekwiwalentów dla arbitrów za zawody futbolowe w ramach rozgrywek organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. W naszym przypadku, patrząc na kategorie wiekowe, w których zgłosiliśmy zespoły Czerwono-Niebieskich do rywalizacji ligowej, zmiany dotyczy tylko jedna pozycja.

Otóż troszkę więcej będzie trzeba zapłacić arbitrowi głównemu w klasie okręgowej seniorów, tj. zamiast 260 zł. (brutto) dwadzieścia więcej, czyli 280 zł. za mecz. Bez zmian pozostają stawki dla sędziów-asystentów, a zatem każdy otrzyma 215 złotych. Tyle samo przekażemy też arbitrom prowadzącym zawody juniorów C2 i D2 (125 zł.), oraz turnieje orlikowe (180 zł.). Jak widać tegoroczne letnie zmiany mają rzeczywiście wymiar symboliczny. Przypomnieć warto, iż stawki zawierają także dojazdy na mecze, bez względu na miejsce zamieszkania sędziego.