Skład słupskiej klasy okręgowej na edycję 2024/202530.06.2024r.
Kiedy w ubiegłą niedzielę 23 czerwca Dolina Niepoględzie przegrała w półfinale baraży o awans do IV ligi z Kolejarzem Chojnice (0:4) rozstrzygnięto definitywnie kwestię kształtu słupskiej grupy klasy okręgowej na przyszłą edycję. Wiemy już zatem w stu procentach, z kim zmierzą się Czerwono-Niebiescy w nadchodzącej kampanii. Przypomnijmy, iż wobec zredukowania ligi z 18 do 16 klubów czekają nas nie 34 mecze, a jedynie 30.

Zagramy z pięcioma nowymi rywalami, porównując z poprzednimi zmaganiami. Przede wszystkim po 12-miesięcznej przerwie ponownie emkaesiacy skonfrontują się ze Startem Miastko, którego pobyt w IV lidze był tylko jednoroczny. Miastecki zespół był najsłabszym uczestnikiem zmagań na wyższym szczeblu, zdobywając 16 punktów.

Z czterech beniaminków jeden to absolutny debiutant, a pozostałe trzy teamy grały już w naszej lidze. Przegląd nowicjuszy zaczniemy od Lidera Rychnowy, dla którego tegoroczna promocja jest premierową w historii. Lider rozgrywa domowe mecze na stadionie w Dębnicy, pamiętającym trzecioligowe boje stacjonującego w tym miejscu wiele lat (do półmetka edycji 2014/2015) Korala. Rychnowska drużyna po zgłoszeniu się pierwszy raz do klasy B w 2019 roku, szybko wywalczyła awans piętro wyżej i po czteroletnim tam pobycie znalazła się w okręgówce, co oznacza (mimo spadku Czarnych Czarne), że liczba teamów z naszego powiatu będzie niezmienna (Piast Człuchów, Sokół Wyczechy, Lider i MKS).

Tylko rok trwała A-klasowa banicja w wykonaniu GTS-u Czarna Dąbrówka. Ekipa po degradacji szybciutko zwarła szeregi, dzięki czemu bezapelacyjnie zajęła pierwszą lokatę w grupie II, ponosząc tylko jedną porażkę. Z GTS-em w przeszłości graliśmy 16 razy, wygrywając 10 meczów, cztery razy zanotowaliśmy remis i dwukrotnie lepsi byli nasi przeciwnicy.

Jeszcze bardziej imponujący dorobek w klasie A osiągnęła Słupia Kobylnica w grupie I, który to zespół odniósł aż 20 zwycięstw, a ponadto dwukrotnie remisował, nie ponosząc porażki. Bilans bramkowy (102-8) również wzbudza respekt i wskazuje, że kobylniczanie mogą wnieść do okręgówki ciekawą drużynę, która powinna raczej poradzić sobie w naszej lidze. Dla Słupi to powrót po pięciu latach. Z tą ekipą mierzyliśmy się dotychczas 15-krotnie, zwyciężając 12 razy i przegrywając dwukrotnie, a raz padł wynik nierozstrzygnięty.

Ostatni z beniaminków, Granit Kończewo, na kolejną wizytę w okręgówce czekał... 15 lat! Ogółem kończewianie spędzili na tym szczeblu trzy sezony (2003/2004, 2007/2008 i 2008/2009), ale w pierwszym i trzecim z wymienionych MKS występował w klasie A, więc nie było sposobności do spotkań o punkty. W edycji 2007/2008 natomiast wygraliśmy w Debrznie 1:0, aby przegrać na wyjeździe 2:4. Oprócz tego mecze o jeszcze większym ciężarze gatunkowym, a mianowicie baraże o miejsce w okręgówce, rozegrano między naszymi klubami wcześniej, bo w czerwcu 2006 r. Wygraliśmy obydwie potyczki z ówczesnym wicemistrzem klasy A (3:1 i 4:2), broniąc się skutecznie przed spadkiem.

MKS nie zagra w zaczynającej się 10/11 sierpnia nowej kampanii z Czarnymi Czarne, Polonezem Bobrowniki, KS Damnica, Błękitnymi Motarzyno, Gromem Nakla i Garbarnią Kępice. Sześć w/w klubów dotknął bowiem przykry los degradacji (przynajmniej na rok) do klasy A...

Słupska klasa okręgowa seniorów w sezonie 2024/2025:

GTS Czarna Dąbrówka (beniaminek)
Piast Człuchów
MKS Debrzno