W derbach trzecie miejsce emkaesiaków28.06.2024r.
Jedynie cztery oczka (wszystkie wiosną) wywalczyli w sześciu meczach mistrzowskich z lokalnymi rywalami seniorzy MKS-u w zakończonym niedawno sezonie. Po jesiennych niepowodzeniach w derbowych konfrontacjach (2:4 w Człuchowie, 1:4 w Wyczechach i 2:3 w Czarnem) Czerwono-Niebiescy w rundzie rewanżowej minimalnie ulegli na Stadionie Miejskim Piastowi (0:1), zremisowali z Sokołem (2:2) oraz odnieśli prestiżowe, bardzo istotne w kontekście końcowych rozstrzygnięć zwycięstwo z Czarnymi (2:1).

To pozwoliło nam wyprzedzić czarneńskich piłkarzy w klasyfikacji powiatowych derbów i zająć w niej lokatę na najniższym stopniu podium. Zdecydowanie najlepsze w tym rankingu były ekipy Piasta i Sokoła, a wiosenna wygrana człuchowian u siebie (2:1) przeważyła na rzecz tego zespołu kwestię pierwszego miejsca.

Charakterystyczne, że wiosną w sześciu tego typu konfrontacjach zdobyto tylko 14 bramek i właściwie każdy derbowy mecz był wyrównany, natomiast jesienią padły aż 34(!) gole. 23 piłkarzy (z czego pięciu debrznian) wpisało się na listę strzelców, a dodatkowo odnotowano dwa trafienia samobójcze. O ile jesienią wszystkie spotkania kończyły się wiktorią gospodarzy, to w tym roku trzykrotnie górą byli przyjezdni, dwukrotnie miejscowi i ledwie raz zanotowano rezultat nierozstrzygnięty, akurat w spotkaniu MKS-u z Sokołem.

Wyniki seniorskich derbów w klasie okręgowej w sezonie 2023/2024:

Sokół Wyczechy- Piast Człuchów 3:1
Piast Człuchów- MKS Debrzno 4:2
Sokół Wyczechy- MKS Debrzno 4:1
Sokół Wyczechy- Czarni Czarne 4:1
Czarni Czarne- MKS Debrzno 3:2
Piast Człuchów- Czarni Czarne 9:0
Piast Człuchów- Sokół Wyczechy 2:1
MKS Debrzno- Piast Człuchów 0:1
MKS Debrzno- Sokół Wyczechy 2:2
Czarni Czarne- Piast Człuchów 0:2
Czarni Czarne- Sokół Wyczechy 0:1