Wyborny turniej rocznika 2017, nagroda także dla kibiców! 22.06.2024r.
Znakomicie spisali się piłkarze rocznika 2017 (i młodsi), którzy wzięli udział w imprezie pod nazwą FuTURe CUP zorganizowanej przez Chojniczankę Chojnice na głównej płycie obiektu przy ul. Mickiewicza. Dziesięć zespołów rywalizowało systemem "każdy z każdym" na trzech boiskach, a mecze trwały po 10 minut. Świetnie radzili sobie w tym gronie Czerwono-Niebiescy, a równie dobrze towarzyszący im kibice, czyli rodzice i dziadkowie, w sporym gronie obecni na trybunach.

Naturalnie w tej kategorii wiekowej w turniejach nie prowadzi się klasyfikacji, my dla celów dokumentacyjnych podamy jedynie wyniki i strzelców goli dla drużyny debrzeńskiej prowadzonej tego dnia przez Bartłomieja Licę. Zaczęliśmy dzisiejsze występy od porażki z Chojniczanką III 2:3 (Antoni Lica 2), potem przyszła seria zwycięstw, kolejno z Akademią Techniki Bartosz Wojtaszewski Dalkowo 5:4 (Lica 4, Olaf Seydak), JFA Przechlewo 3:1 (Lica 3), Brdą Rytel Girls 3:0 (Seydak 2, Lica), Piastem Człuchów 4:2 (Lica 2, Seydak 2), Kaszubią Kościerzyna 5:1 (Lica 2, Seydak 2, Miłosz Lelo), Akademią Piłkarską Tury Chojnice 6:3 (Lica 4, Seydak 2) i Chojniczanką 8:1 (Lica 5, Seydak 3). Na koniec zawodów debrznianie zremisowali z Chojniczanką II 1:1 po bramce Licy.

Ekipa znad Debrzynki otrzymała pamiątkowy puchar, zawodnicy medale, a wspomniani wyżej kibice... specjalny voucher uprawniający do bezpłatnego wstępu na jeden z domowych meczów Chojniczanki w II lidze w zbliżającym się sezonie 2024/2025. Mało tego, na tym spotkaniu drużyna MKS-u rocznika 2017 będzie stanowić dziecięcą eskortę. Wszystko dzięki głośnemu dopingowi grupy z Debrzna, może nie najliczniejszej w porównaniu z innymi obecnymi na stadionie sympatykami futbolu, za to na pewno najbardziej zaangażowanej we wspieranie swoich pociech. Dodatkowa nagroda indywidualna przypadła natomiast wyróżnionej przez organizatorów Julii Kudlik. Brawo!

Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci za pomoc w transporcie zawodników na turniej!

MKS: Aleksander Dudek, Kacper Gospodarski, Franciszek Kalla, Franciszek Kaszewski, Julia Kudlik, Miłosz Lelo, Antoni Lica, Olaf Seydak