Dolina - Kolejarz i Stoczniowiec - Wietcisa w półfinałach baraży o IV ligę18.06.2024r.
Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ogłosiła dzisiaj wyniki losowania par półfinałowych spotkań barażowych o promocję do czwartej ligi. Mecze odbędą się w weekend 22/23 czerwca, a ich dokładne terminy i godziny rozpoczęcia wyznaczą gospodarze. Wicemistrz słupskiej klasy okręgowej Dolina Niepoględzie podejmie wicemistrza grupy II Kolejarza Chojnice, a wicemistrz grupy I Stoczniowiec Gdańsk zmierzy się z Wietcisą Skarszewy, czyli z drużyną mającą najlepszy bilans spośród trzech, które zajęły trzecie lokaty w okręgówce.

Dodajmy, że wobec nierównej liczby zespołów grających na tym szczeblu w poszczególnych trzech grupach (17, 15 i 18), pod uwagę brano jedynie dorobek punktowy z meczów rozgrywanych pomiędzy ekipami z miejsc 1-15, bo z tylu teamów składała się najmniej liczna druga grupa gdańska.

Naturalnie rezultaty baraży mają duże znaczenie nie tylko dla ich uczestników, ale również klubów rywalizujących w klasie okręgowej, a będących w strefie spadkowej. Ewentualny awans Doliny przyczyniłby się np. do utrzymania w słupskiej okręgówce Czarnych Czarne, którzy ukończyli edycję 2023/2024 na trzynastej pozycji. Spoglądać także trzeba na ostatnią serię IV ligi, bo tam ciągle niepewne bytu są dwie drużyny działające na ziemi słupskiej, czyli Pogoń Lębork i Sparta Sycewice.