Gryf wygrał regionalne eliminacje, MKS siódmy12.06.2024r.
Pierwsza edycja turnieju im. Wojciecha Łazarka (w latach 1986-1989 trener-selekcjoner reprezentacji Polski, zmarł 13 grudnia 2023 r.) przeznaczona w tym sezonie dla zawodników rocznika 2013 (i młodszych) składa się z czterech imprez wstępnych w regionach województwa pomorskiego obejmujących po pięć powiatów. Z każdych takich zawodów po cztery najlepsze drużyny przechodzą do finałów, które odbędą się na stadionie Lechii w Gdańsku 19 czerwca. W dzisiejszych eliminacjach dedykowanych klubom z powiatów bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, słupskiego oraz słupskiego grodzkiego wystartowało dziesięć zespołów, w tym Czerwono-Niebiescy z Debrzna.

Ze zgłoszonych wcześniej ekip zabrakło na stadionie Kolejarza w Chojnicach Tęczy Brusy, a organizatorzy (w imieniu Pomorskiego ZPN-u Anna Mastalerz i Ireneusz Rymarczyk) podzielili stawkę na dwie grupy po 5 drużyn. Podopieczni Krzysztofa Dudzica rywalizowali z zespołami z Bytowa, Bruskowa Wielkiego, Czerska i Chojnic (Kolejarz). W czterech 15-minutowych spotkaniach tej fazy wywalczyliśmy dwa remisy po 1:1 (Borowiak i Kolejarz), ponieśliśmy minimalną porażkę z U-2 (0:1) oraz byliśmy wyraźnie słabsi od bruskowian (0:4).

W drugiej części rozgrywek pozostały nam potyczki o lokaty 5-8, w których najpierw ulegliśmy bardzo wysoko Chojniczance Chojnice (0:6), aby w konfrontacji o siódme miejsce zrewanżować się teamowi U-2 Bytów za porażkę w grupie, zwyciężając tym razem 2:0 po dwóch bramkach Wiktora Wasyłyka. To właśnie Wiktor był zresztą autorem wszystkich czterech trafień dla emkaesiaków w całej imprezie.

Ostatecznie w finale w Gdańsku wezmą udział drużyny Gryfa Słupsk, Jantara Ustka, Kolejarza i UKS GAP, a my spróbujemy swoich sił ponownie za dwanaście miesięcy. Jeśli formuła zawodów będzie podobna, w 2025 roku zmagania będą dotyczyć rocznika 2014.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji środowego wyjazdu Patrycji Wasyłyk, Wiolecie Cichoń Jarosz, Sławomirowi Jarosz i Pawłowi Szuberowi.

Rezultaty spotkań i zdobywcy goli dla MKS-u:

U-2 Bytów- UKS GAP Bruskowo Wielkie 1:1
Kolejarz Chojnice- Borowiak Czersk 2:0
U-2 Bytów- MKS Debrzno 1:0
UKS GAP Bruskowo Wielkie- Kolejarz Chojnice 2:1
Borowiak Czersk- MKS Debrzno 1:1 (W. Wasyłyk)
U-2 Bytów- Kolejarz Chojnice 1:4
UKS GAP Bruskowo Wielkie- MKS Debrzno 4:0
U-2 Bytów- Borowiak Czersk 1:0
Kolejarz Chojnice- MKS Debrzno 1:1 (W. Wasyłyk)
UKS GAP Bruskowo Wielkie- Borowiak Czersk 2:0

o IX miejsce