W połowie stawki w zimowej stolicy Polski10.06.2024r.
Punktualnie o godz.1.00 w nocy z czwartku na piątek 6/7 czerwca z parkingu przy Stadionie Miejskim wyruszyła do Zakopanego ekipa juniorów E2 (rocznik 2014 i młodsi) MKS-u, aby wziąć udział w finałach ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej "Bielik Cup", do których debrznianie zakwalifikowali się dzięki bardzo dobremu występowi w lutowych eliminacjach w Poznaniu. Emkaesiacy wrócili z niedzieli na poniedziałek (9/10 czerwca) o czwartej rano bogatsi o kolejne cenne, niebagatelne futbolowe doświadczenia (10 meczów!), a także pełni wrażeń z wartościowej wyprawy na drugi kraniec kraju.

Czerwono-Niebiescy trenowani przez Krzysztofa Dudzica otrzymali gorące wsparcie od licznego, 25-osobowego grona kibiców, którzy w trakcie imprezy byli nie tylko widoczni (efektowne czerwone koszulki z herbem i napisami oraz banery z wiele mówiącym hasłem "Jesteśmy zawsze tam, gdzie MKS Debrzno gra!"), lecz poza tym wyraźnie słyszani w całym mieście, gdyż z pełnym zaangażowaniem zdzierali gardła, dopingując nieustannie zespół. Brawo!

Rozgrywki podzielono na dwie fazy. W sobotę 36 ekip rywalizowało w sześciu grupach, gdzie grano systemem "każdy z każdym". Nasi młodzi piłkarze zainaugurowali turniej bardzo udanie, bo od wygranej z Krakusem Swoszowice 2:1 po bramkach Wiktora Wasyłyka i Iwo Traczyka. W drugim występie zremisowaliśmy z Wisłą Fordon 1:1 (Dominik Malmon), a następnie ulegliśmy 0:2 Championowi Końskie. W czwartej potyczce MKS pokonał Juventus Toruń 3:1 (Wasyłyk, Franciszek Szuber, Traczyk), co oznaczało, że przed ostatnią konfrontacją dnia, z CKS Czeladź, drużyna znad Debrzynki miała szansę zająć pierwszą lokatę w grupie. Warunkiem było zwycięstwo z teamem z woj. śląskiego. Mimo ambitnej walki i ogromnych starań przeciwnicy okazali się dość wyraźnie lepsi (porażka 0:3) i stało się jasne, iż podopieczni K. Dudzica uplasowali się na trzecim miejscu, a nazajutrz zagrają o pozycje 13-18, z pięcioma ekipami, które w pozostałych grupach solidarnie zakończyły zmagania na najniższym stopniu podium.

W niedzielę w samo południe zaczęło się od remisu 1:1 z Hutnikiem Kraków (Aleksander Jarosz), a potem przyszło minimalne zwycięstwo z Victorią Niemcz (1:0, trafienie Szubera). Niestety, w dalszej fazie zanotowaliśmy trzy przegrane (0:2 z AKS-em Mikołów, 0:4 z WKS Gowidlino oraz 1:2 z KS Chełmek, gol Wasyłyka). W końcowej klasyfikacji MKS zajął siedemnastą lokatę, czyli niemal dokładnie w środku stawki. Nasz zespół wystąpił w Zakopanem w składzie: Aleksander Jarosz, Dominik Malmon, Wojciech Obarzanek, Maksymilian Ogierman, Franciszek Szuber, Seweryn Tojza, Iwo Traczyk, Wiktor Wasyłyk, Iga Wegner i Lena Wegner.

Zapowiadając kilka dni temu wyprawę w góry wspominaliśmy o sponsorach-darczyńcach, ludziach dobrej woli, którzy wydatnie pomogli przy realizacji tak wymagającego finansowo przedsięwzięcia. W tym miejscu jeszcze raz warto to podkreślić, gdyż bez tych gestów z pewnością dzieci nie pojawiłyby się na bardzo interesujących i bezsprzecznie pożytecznych w kontekście ich dalszego sportowego rozwoju zawodach. Dziękujemy zatem serdecznie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminie Debrzno, Pani Burmistrz Marcie Urbańskiej, firmom "Rola" sp. z o.o. Człuchów oraz "Goodvalley" sp. z o.o. Przechlewo, Sebastianowi Szyca, Rodzicom zawodników oraz anonimowym osobom, które wsparły za pośrednictwem tychże Rodziców szczytną inicjatywę.

Ukłony kierujemy ponadto do przewoźnika (Krystian Jaworski z Piły) za sprawne "dostarczenie" debrznian na miejsce rozgrywania turnieju i bezproblemową podróż powrotną.

"Bielik Cup" w Zakopanem dla rocznika 2014, 8/9 czerwca 2024 r. - ostateczna kolejność

ELITE A

1. MKS Cracovia Kraków