8-9 czerwca finały turnieju "Bielik Cup" w Zakopanem z udziałem debrznian30.05.2024r.
Niewiele ponad tydzień pozostało do rozpoczęcia finałowych zawodów z cyklu "Bielik Cup" dla rocznika 2014, które odbędą się w Zakopanem. Wystąpią w nich młodzi piłkarze MKS-u Debrzno trenowani przez Krzysztofa Dudzica. Przypomnijmy, że do tej imprezy Czerwono-Niebiescy zakwalifikowali się dzięki udanemu startowi w eliminacjach, które rozegrano w dniach 10-11 lutego w Poznaniu. Obecnie przyszedł czas na ciąg dalszy fantastycznej futbolowej przygody.

Ostatecznie w zawodach weźmie udział 36 drużyn, podzielonych na sześć sześciozespołowych grup. W nich oczywiście będzie obowiązywał system "każdy z każdym" (wszystkie mecze w sobotę 8 czerwca), a następnie w zależności od zajętych miejsc w niedzielę 9 czerwca ekipy będą konfrontować się o końcowe lokaty.

K. Dudzic zabiera do Zakopanego tę samą kadrę podopiecznych, która reprezentowała klub w lutowych rozgrywkach. MKS zagra zatem w takim zestawieniu: Aleksander Jarosz, Dominik Malmon, Wojciech Obarzanek, Maksymilian Ogierman, Franciszek Szuber, Seweryn Tojza, Iwo Traczyk, Wiktor Wasyłyk, Iga Wegner i Lena Wegner. Zawodniczkom i zawodnikom będą rzecz jasna towarzyszyć kibice, czyli Rodzice i w niektórych przypadkach rodzeństwo, a więc dopingu dla debrznian nie zabraknie.

Z kim zagrają debrznianie? Nasza drużyna w wyniku losowania znalazła się w grupie B, gdzie zmierzy się kolejno z Krakusem Swoszowice (woj. małopolskie, 8 czerwca o godz.8.40), Wisłą Fordon (woj. kujawsko-pomorskie, 8 czerwca o godz.9.40), Champions Końskie (woj. świętokrzyskie, 8 czerwca o godz.10.40), Juventusem Toruń (woj. kujawsko-pomorskie, 8 czerwca o godz.11.20) oraz CKS Czeladź (woj. śląskie, 8 czerwca o godz.12.40).

Oto jak wyglądają składy pozostałych pięciu grup:

Grupa A: AP Wisła II Czarny Dunajec, Wisła Kraków, ŁAF Łódź, Orlik Mosina, Lech Sulechów, Świt Szczecin

Grupa C: AP Wisła Czarny Dunajec, WKS Gowidlino, MKS Cracovia Kraków, Podhale Nowy Targ, TS Wegrzce, Żyrardowianka Żyrardów

Grupa D: Zawisza Bydgoszcz, KS Chełmek, Młoda Orawa Jabłonka, Akademia 2012 Jaworzno, Victoria Niemcz, Pcimianka Pcim

Grupa E: Akademia Borussii Dortmund, Clepardia Kraków, Hutnik Kraków, Beniaminek Rzeszów, AP Master Kids Skawa, AP Eskadra Warszawa

Grupa F: AM Cracovia Kraków, Hutnik II Kraków, Lubań Maniowy, AKS Mikołów, Orzeł Piaski Wielkie, RKS Radomsko

Wyprawa do stolicy polskich Tatr (początek w nocy z 6 na 7 czerwca, powrót 10 czerwca nad ranem) nie byłaby możliwa bez darczyńców-sponsorów. Uzyskano wsparcie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Debrznie, od firm "Rola" sp. z o.o. w Człuchowie oraz "Goodvalley" sp. z o.o. w Przechlewie, pomógł także Sebastian Szyca z Debrzna, grono osób prywatnych, a mocno zaangażowali się w całość przedsięwzięcia rodzice naszych piłkarzy. Wszystkim już teraz serdecznie dziękujemy! Trzymamy kciuki za następny, bardzo interesujący sprawdzian sportowy emkaesiaków z Grodu Dzika.