Puchar Tymbarku w Debrznie!12.04.2024r.
W przyszłym tygodniu, a dokładnie 18 i 19 kwietnia na Stadionie Miejskim oraz przyległym do niego "Orliku" odbędą się eliminacje powiatowe największej dziecięcej imprezy futbolowej organizowanej w naszym kraju, a zatem Pucharu Tymbarku. Pierwszy raz to MKS będzie gospodarzem jednego z etapów w tych rozgrywkach, a terminy rywalizacji zostały uzgodnione w porozumieniu z koordynatorem wojewódzkim imprezy Ireneuszem Rymarczykiem.

Dla niewtajemniczonych ważna informacja jest taka, że w zawodach wystartują wyłącznie zespoły szkolne, a ogółem przewidziano sześć kategorii, po trzy dziewczęce i chłopięce. Program gier w Debrznie zakłada cztery mini-turnieje 18 kwietnia i jeden 19 kwietnia. W pierwszym dniu obejrzymy zmagania dziewczynek U-10 (rocznik 2014 i młodsze) z udziałem SP Rzeczenica i SP Rychnowy (tutaj od razu zostanie rozegrany mecz finałowy) oraz dziewczynek U-12 (rocznik 2012 i młodsze) w gronie czterech zespołów (SP Rzeczenica, Sportowa SP Człuchów, SP Czarne i SP Debrzno). Ponadto na boiskach pojawią się chłopcy w kategorii U-8 (rocznik 2016 i młodsi), czyli teamy Sportowej SP Człuchów oraz SP Rychnowy i chłopcy U-10 (rocznik 2014 i młodsi), gdzie spotkają się reprezentacje Sportowej SP Człuchów, SP Rzeczenica, SP Czarne i SP Rychnowy.

Nazajutrz, 19 kwietnia przewidziano tylko jeden turniej, za to najliczniej obsadzony, bowiem w kategorii chłopców U-12 (rocznik 2012 i młodsi) zobaczymy aż siedem drużyn: SP Rzeczenica, Sportowa SP Człuchów, SP Czarne, SP Polnica, SP Przechlewo, SP Rychnowy i SP Debrzno.

Do dalszej fazy (finału wojewódzkiego zaplanowanego na 21, 22 i 23 maja w Gdańsku) awansują zwycięzcy każdej kategorii, a jednego triumfatora... już znamy, ponieważ wśród dziewczynek U-8 (rocznik 2016 i młodsze) do wstępnego etapu zgłosiła się jedynie drużyna SP Rychnowy i to ona jako przedstawiciel powiatu człuchowskiego będzie uczestniczyć w następnych grach.

Początek zmagań młodziutkich zawodników w Grodzie nad Debrzynką zarówno 18, jak i 19 kwietnia o godz.9.30.