Tomasz Kriese triumfował w Wielką Sobotę04.04.2024r.
Debrzeńscy (i nie tylko...) miłośnicy darta spotkali się 30 marca, a więc tuż przed Świętami Wielkanocnymi, ponownie w holu sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, aby rozegrać trzecią odsłonę (niedawna marcowa impreza charytatywna jest liczona osobno) turnieju "Dziki Dart". Propagatorzy tej dyscypliny sportu (Krzysztof Dudzic i Dawid Rudnik) postarali się o aż sześć stanowisk (czyli dwa więcej niż w poprzednich zawodach), a do rywalizacji przystąpiło 25 zwolenników lotek.

Wielogodzinne zmagania różniły się zasadniczo od poprzednich. Wszystko dlatego, iż tym razem drogą losowania podzielono uczestników na cztery grupy, z których po czterech najlepszych darterów przedostało się do 1/8 finału i dalej rywalizowano już systemem pucharowym. Co też istotne, w grupach mecze toczyły do dwóch zwycięskich legów, w fazie play off do trzech, a sam wielki finał aż do czterech wygranych "setów".

Decydująca o pierwszej lokacie rozgrywka była wewnętrzną sprawą dwóch zawodników z Więcborka. Tomasz Kriese pokonał w niej 4:1 Adama Muellera. Konfrontacja o brąz miała charakter... stricte rodzinny, gdyż Dawid Rudnik wygrał 3:1 z młodszym od siebie o całe dwa lata... wujkiem Łukaszem Klukowskim. Wcześniej, w ćwierćfinałach odpadli Wojciech Chojecki, Adam Kalek, Piotr Kriese i Marcin Małys. Miejsca 9-16 zajęli: Robert Białek, Radosław Fertykowski, Tomasz Frydrysiak, Norbert Mucha, Adrian Pilarski, Michał Pilarski, Damian Smoliński i Marcin Wójtowicz. Poza wymienionymi w imprezie wzięli udział: Krzysztof Dudzic, Daniel Janusz, Patryk Klejdysz, Artur Michałowski, Przemysław Mucha, Paweł Radliński, Piotr Szymanówka, Wojciech Taras i Bartłomiej Trwoga.

Zawodnicy, którzy wdrapali się na podium otrzymali pamiątkowe puchary, a zwycięzca został obdarowany przez Adama Łukaszewskiego dodatkowym suwenirem. Statuetka za najwyższy "checkout" powędrowała do rąk Norberta Muchy, natomiast trofeum za najwyższą średnią meczową zgarnął Piotr Kriese. Warto wspomnieć, że odnotowano aż sześć "maxów" (180 oczek w jednej kolejce), których autorami byli Adam Mueller (dwukrotnie!), Dawid Rudnik (też dwa razy!) oraz Krzysztof Dudzic i Tomasz Kriese. Brawo Panowie!

Dodajmy, że mały catering dla zawodników zapewnili tego dnia Wojciech Chojecki i Adam Łukaszewski. Dziękujemy!