Potyczka z Unisonem za "sześć" punktów21.03.2024r.
W sobotę 23 marca 2024 r. o godz.15.00 w spotkaniu 21. serii rozgrywek klasy okręgowej seniorów MKS zagra na Stadionie Miejskim z Unisonem Machowino. Dla drużyny Krzysztofa Dudzica to niezwykle istotny mecz, bo zmierzymy się z bezpośrednim rywalem w walce o bezpieczną lokatę na koniec sezonu.

Po wysokiej porażce w Słupsku z Gryfem II Czerwono-Niebiescy stoją przed kolejnym wyzwaniem, tym bardziej ważkim, że wynik konfrontacji z Unisonem może mieć niebagatelne znaczenie dla ostatecznych rozstrzygnięć w czerwcu. Debrznian musi interesować wyłącznie komplet oczek, bo plan następnych występów naszego zespołu wcale łatwiejszy nie będzie. Zanim jednak pomyślimy o wyjeździe do Potęgowa oraz derbach u siebie z Piastem należy skoncentrować się na dobrej, skutecznej grze pojutrze tak, aby usatysfakcjonować zarówno kibiców w Grodzie Dzika, jak i siebie samych, dopisując do tabeli jakże ważne trzy punkciki.

Niepewny jest występ nieobecnego w Słupsku z powodu urazu Szymona Szlagi, lecz pozostali piłkarze będą brani pod uwagę przez trenera przy tworzeniu składu, w tym Sebastian Karowski, wracający po dwutygodniowej przerwie oraz chcący pomóc zespołowi pierwszy raz w tym roku Bartłomiej Rutyna. Goście mają swoje atuty, jak choćby zawodnicy z Ukrainy (m.in. Ihor Makarov i Bohdan Anchuk), czy Krzysztof Kolasiński i przede wszystkim będący z powrotem w drużynie po półrocznym pobycie w Ustce napastnik Mariusz Karpiński. Przypomnieć warto, iż jesienią w rozgrywanym na raty (trwał... równy miesiąc!), przerwanym na skutek ulewy meczu z Jantarem aż czterokrotnie pokonywał dwóch debrzeńskich golkiperów, tj. Wojciecha Tarasa i Mateusza Szajgina. Czy jednak zjawi się w Debrznie w sobotę, skoro w ostatnim meczu ligowym z Sokołem Wyczechy opuścił murawę już w 25. minucie? Z kolei nie gra od początku rewanżów jeden z najlepszych bramkarzy ligi Bartłomiej Wojtanowski, co wydaje się sporym osłabieniem teamu z Machowina.

Zachęcamy sympatyków futbolu do przyjścia na obiekt przy ul. Sportowej. Wprawdzie synoptycy nie przewidują sprzyjającej wiosennej aury, ale kibice w Debrznie niejednokrotnie udowodnili w przeszłości, że niestraszne im są niekorzystne warunki atmosferyczne i przeważnie licznie pojawiali się na meczach. Do zobaczenia!

Dotychczasowe spotkania MKS-u z Unisonem i zdobywcy goli dla naszej ekipy:

1.12.11.2022 r. Unison - MKS 1:2 (0:1); Szostek, Władyczak; (klasa okręgowa)
2.04.06.2023 r. MKS - Unison 4:2 (1:1); Szawarniak 2, P. Wegner, Szostek; (klasa okręgowa)
3.19.08.2023 r. Unison - MKS 4:2 (0:1); B. Rutyna 2; (klasa okręgowa)

Bilans: dwa zwycięstwa MKS-u, jedna wygrana Unisonu, bramki 8-7 na korzyść debrznian.