1,5% podatku na rzecz MKS-u... Zachęcamy do wsparcia klubu!19.02.2024r.
Przez wiele poprzednich lat osoby, którym nie jest obojętny Miejski Klub Sportowy Debrzno przekazywały 1% należnego podatku przy rozliczeniu z fiskusem. Tak było do 2021 roku włącznie, a potem wysokość podatku, który możemy "ofiarować" na wybrany cel wzrosła z mocy ustawy do 1,5%. W ten sposób Czerwono-Niebiescy otrzymali ogółem (razem z kwotą 1138 zł., która wpłynęła na konto stowarzyszenia w listopadzie 2023 r.) niemal 14 tysięcy złotych, które przeznaczaliśmy sukcesywnie na cele statutowe (zakup sprzętu sportowego).

Nie inaczej jest obecnie. Licząc na pomoc sympatyków debrzeńskiego klubu przypominamy, jakie kroki należy wykonać, aby realnie wesprzeć MKS. Otóż każdy z podatników ma czas do 30 kwietnia 2024 r., aby złożyć stosowne dokumenty we właściwym terytorialnie urzędzie skarbowym. Tak jak przy poprzednich tego typu operacjach istnieje sposobność, żeby ofiarować symboliczną kwotę (zależną od zarobków danej osoby) jednostce mającej status organizacji pożytku publicznego. Wprawdzie klub z Debrzna nie jest OPP, jednak można to uczynić za pośrednictwem warszawskiej Fundacji "Partnerstwo", zajmującej się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu, z którą od wielu lat współpracujemy w tym zakresie.

Bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów wystarczy oddać na rzecz tejże fundacji 1,5% należnego podatku za rok 2023 wpisując w odpowiedniej rubryce formularza jej numer KRS (0000197334) oraz dodatkowo (KONIECZNIE!) w informacji uzupełniającej umieścić pełny adres naszego klubu (MKS Debrzno, ul. Traugutta 2, 77-310 Debrzno). Urząd skarbowy (zgodny z miejscem zamieszkania rozliczającej się osoby) w ciągu trzech miesięcy od daty 30.04.2024 r. przekaże całą zebraną kwotę Fundacji "Partnerstwo", a następnie ów podmiot po upływie następnych maksymalnie 90 dni na podstawie umowy darowizny prześle ją na konto MKS-u.

Wiemy, iż możliwości wsparcia w ten jakże nieskomplikowany sposób różnych przedsięwzięć z szerokiego spektrum społecznego jest obecnie w Polsce bardzo dużo. Jeśli jednak mimo to zechcecie pomóc klubowi, który jest dla Was istotny i realizuje działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i sportu w lokalnym środowisku, zapraszamy do działania!