Z Poznania przez Kraków do Zakopanego, czyli wyśmienity turniej rocznika 2014!13.02.2024r.
Doskonałe wieści nadeszły ze stolicy Wielkopolski, gdzie ekipa juniorów E2 (rocznik 2014 i młodsi) 10-11 lutego brała udział w eliminacyjnym turnieju z serii "Bielik Cup". Określenie "brała udział" jest zresztą mocno nieprecyzyjne, albo zgoła niewiele mówiące... Dużo lepiej będzie stwierdzić wprost, iż WOJOWAŁA na całego, czego efektem bardzo dobra postawa i wyniki oraz awans do zmagań finałowych, przewidzianych w terminie 8-9 czerwca 2024 r. w Zakopanem!

Szczególne zadowolenie panowało w obozie debrzeńskim w niedzielę, gdy Czerwono-Niebiescy jak burza przeszli przez rozgrywki w tzw. "Silver Lidze", pokonując po bardzo dobrej, skutecznej grze wszystkich czterech rywali. Podsumujmy jednak najpierw sobotnie występy, ponieważ wówczas towarzyszyła trenerowi Krzysztofowi Dudzicowi, młodym piłkarkom i piłkarzom, a ponadto licznej grupie kibicujących im Rodziców i osób towarzyszących prawdziwa huśtawka nastrojów.

Rozpoczęliśmy bowiem błyskawicznie przebiegające zawody (w ciągu dwóch godzin cztery spotkania) od minimalnego niepowodzenia z Orłami Pecna 2:3. Bramki dla debrznian zdobywali Aleksander Jarosz i Lena Wegner. W drugiej konfrontacji przyszła niestety wysoka porażka z Orlikiem Mosina 0:5. Po króciutkiej przerwie emkaesiacy ruszyli na Grunwald (ten poznański rzecz jasna), z którym to zespołem zwyciężyliśmy efektownie 7:3 (A. Jarosz 2, Seweryn Tojza, L. Wegner, Franciszek Szuber, Dominik Malmon, Iwo Traczyk). Na koniec dnia MKS przegrał po wyrównanej walce z Lechem Sulechów 1:2 (A. Jarosz). Ponieważ trzy drużyny zgromadziły po trzy oczka trzeba było sporządzić dodatkową małą tabelkę z meczów między nimi. W niej piłkarze znad Debrzynki mieli najlepszy bilans, co oznaczało trzecią lokatę w grupie i przepustkę do niedzielnych zmagań we wspomnianej "Silver Lidze".

Nazajutrz podopieczni K. Dudzica zaprezentowali wprost wyborną formę, odnosząc komplet czterech zwycięstw! Na wstępie zanotowaliśmy wiktorię z Juniorem Nakło 4:2 (Szuber, A. Jarosz, Malmon, Wiktor Wasyłyk), w drugim spotkaniu MKS pokonał AP Reissa Poznań także 4:2 (W. Wasyłyk 2, A. Jarosz, Traczyk), w następnym wygrał 3:0 z Juventus Academy II Toruń (Szuber, A. Jarosz, Traczyk), aby finiszować zwycięskim 2:1 z MFS Gdańsk (A. Jarosz, Szuber)! Radość radością, każda wygrana ją wywołuje, lecz w tym przypadku chodziło o coś więcej. Oto po sobotnich zawodach drużyna zakwalifikowała się "wirtualnie" do turnieju "Bielik Silver Cup" w Krakowie, ale niedzielne cztery triumfy spowodowały, że plan na przyszłość uległ radykalnej zmianie. Zamiast do Grodu Kraka debrzeński team pojedzie do Zakopanego, aby w drugi weekend czerwca zagrać w finałowej odsłonie zawodów, wśród najlepszych zespołów cyklu z całego kraju! Wielkie brawa!

Spójrzmy na kogo ekipa rocznika 2014 może trafić za niespełna cztery miesiące pod Tatrami. Według stanu na dziś oprócz MKS-u prawo startu uzyskały takie kluby: AP Reissa Bydgoszcz, Chemik Bydgoszcz, Juventus Bydgoszcz, Wisła Fordon Bydgoszcz, Zawisza Bydgoszcz, Victoria Niemcz i Juventus Toruń (woj. kujawsko-pomorskie), Lech Sulechów (woj. lubuskie), Łódzka Akademia Futbolu Łódź i RKS Radomsko (woj. łódzkie), KS Chełmek, Clepardia Kraków, Cracovia Kraków, Dynamo Kraków, Hutnik Kraków (dwa zespoły), Pogoń Kraków, Wisła Kraków, Lubań Maniowy, Błękitni Modlnica, Podhale Nowy Targ, Orzeł Piaski Wielkie, Pcimianka Pcim, AP MasterKids Skawa, Krakus Swoszowice, TS Węgrzce i Champions Wieliczka (woj. małopolskie), AP Eskadra Warszawa, Juventus Warszawa i Żyrardowianka Żyrardów (woj. mazowieckie), Beniaminek Rzeszów (woj. podkarpackie), WKS Gowidlino (woj. pomorskie), CKS Czeladź i AKS Mikołów (woj. śląskie), Orlik Mosina (woj. wielkopolskie), Kotwica Kołobrzeg, FASE Szczecin i Świt Szczecin (woj. zachodniopomorskie) oraz Akademia Borussii Dortmund (dwa zespoły) plus klub zaproszony przez organizatorów. To łącznie z naszą 42(!) drużyny, a nie jest to wcale pełna lista, bo dołączy do niej sześciu najlepszych uczestników eliminacji przewidzianych na 9-10 marca w Krakowie.

Przypomnijmy, że wyjazd na turniej do Poznania w miniony weekend był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz od hojnych darczyńców, czyli Zakładu Masarskiego Nadobny Debrzno, firmy "Morgantravel" Marka Romańca, Gospodarstwa Rolnego "Gliszczyński" Leszka Gliszczyńskiego, piekarni Anety Jagusz, a także od Mariusza Kwaśniaka i Adama Łukaszewskiego. Cegiełkę dołożył również MKS, "cegłę" natomiast niezwykle zaangażowani Rodzice dzieci i trener Krzysztof Dudzic, którzy trzymali pieczę nad teamem z Debrzna na APR Arena Dębiec (tam odbywały się rozgrywki) i oczywiście w hotelu, gdzie zakwaterowano futbolistów. Dla wszystkich duże ukłony i podziękowania.

Nasza drużyna zagrała w składzie: Aleksander Jarosz, Dominik Malmon, Wojciech Obarzanek, Maksymilian Ogierman, Franciszek Szuber, Seweryn Tojza, Iwo Traczyk, Wiktor Wasyłyk, Iga Wegner i Lena Wegner.