Galę zakończył rocznik 201607.02.2024r.
Piątek, sobota i wreszcie niedziela... 4 lutego w ramach zmagań finałowych w Chojnickiej Gali Piłkarskiej grały drużyny juniorów F2. Zespół Pawła Wegnera trzykrotnie wygrywał, a poza tym dwa razy schodził z boiska pokonany, zyskując garść następnych ważnych w futbolowym rozwoju doświadczeń w postaci meczów z rywalami o różnym na ten moment stopniu umiejętności i wytrenowania.

Zaczęliśmy od konfrontacji z pierwszym teamem gospodarzy i w tym meczu Chojniczanka była wyraźnie lepsza, zwyciężając dość gładko 3:0. W drugim występie Czerwono-Niebiescy poradzili sobie po zaciętym boju z Brdą Rytel 2:1, a z goli cieszyli się Filip Tutak i Iga Wegner. W ostatnim spotkaniu I fazy grupowej debrznianie przegrali z Mustangiem Ostaszewo 2:4. Dwukrotnie na liście strzelców zameldował się Tutak. Ambitnie odrabialiśmy straty (z 0:3 na 2:3), jednak to przeciwnicy z woj. kujawsko-pomorskiego przypieczętowali w końcówce swoją wygraną czwartą bramką.

W II części zawodów emkaesiacy w dwóch konfrontacjach zademonstrowali bardzo dobrą skuteczność. Wygraliśmy z Chojniczanką II 6:1 (Tutak 2, Antoni Lica 2, Franciszek Sala, Jakub Jażdżewski) oraz Liderem Rychnowy 6:0 (Tutak 3, Lica 2, I. Wegner).

Iga Wegner została uznana przez organizatorów najlepszą bramkarką turnieju, natomiast wyróżnienie w zespole MKS-u przypadło Antoniemu Kaszubie. Drużynie debrzeńskiej licznie towarzyszyli Rodzice, którym dziękujemy za pomoc w wyjeździe na imprezę do Chojnic!

MKS: Jakub Jażdżewski, Antoni Kaszuba, Antoni Lica, Jan Nowaczek, Franciszek Sala, Filip Tutak, Iga Wegner