Barkowianie wygrali turniej amatorów na WOŚP31.01.2024r.
Grom Barkowo zwyciężył w drugiej edycji imprezy piłkarskiej zorganizowanej przez MKS Debrzno z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wprawdzie na początku sobotnich (27 stycznia) zawodów grał co najwyżej przeciętnie (dwa remisy), lecz w kolejnych trzech meczach zgarnął dziewięć punktów i to wystarczyło do pierwszej lokaty w tabeli. Drugą pozycję wywalczył MKS, a trzeci był Orzeł Scholastykowo.

Orzeł zaczął wybornie, bo od trzech wiktorii, ale potem uległ wyraźnie Gromowi i Czerwono-Niebieskim, co kosztowało scholastykowian obsunięcie się na najniższy stopień podium. Emkaesiacy z kolei wydawali się być faworytami całej imprezy, jednak pokpili sprawę w potyczce z Gromem (nieudana pogoń od wyniku 0:3) oraz dość niespodziewanie Pionierem Biskupnica (tylko remis po bardzo nieskutecznej grze).

Ogólnie turniej udany, chociaż chwilami walczono zbyt ostro. Arbiter Mirosław Kisełyczka (dziękujemy za pomoc!) miał w związku z tym sporo niełatwej pracy, aby okiełznać niektórych zawodników, którzy grali wprawdzie niezwykle ambitnie, ale przy tym momentami nieco niebezpiecznie dla innych.

Oprócz pucharów dla trzech czołowych ekip wręczono również suweniry za wyróżnienia indywidualne. Tytuł MVP zawodów przypadł Maciejowi Sobczykowi (Grom), na co dzień futboliście MKP Szczecinek, najlepszym bramkarzem uznano Przemysław Marka (Grom), a królem strzelców z dorobkiem dziewięciu goli został Krzysztof Szawarniak (MKS).

Dziękujemy za wspólną futbolową zabawę i Wasze liczne datki dla Orkiestry!

Wyniki meczów

5. Renciści Debrzno 4 9-12
6. Pionier Biskupnica 2 7-11

Składy drużyn